Ruch będzie grał w Gliwicach (aktualizacja)

Ruch będzie grał w Gliwicach (aktualizacja)

Ruch Chorzów zawarł umowę z Piastem Gliwice na poddzierżawę Stadionu Miejskiego w Gliwicach. Komisji ds. Licencji Klubowych Polskiego Związku Piłki Nożnej wyraziła wniosek o zgodę na rozgrywanie meczów ligowych w rundzie wiosennej na stadionie zastępczym.

Przypomnijmy, że 16 stycznia Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego zamknął część stadionu przy ul. Cichej w Chorzowie z uwagi na zagrożenie, jakie stanowi uszkodzona wieża oświetleniowa zlokalizowana przy sektorze rodzinnym. Została podjęta decyzja o niezwłocznym demontażu popularnej "świeczki". N Cichej rozpoczęły się prace rozbiórkowe. W pierwszym etapie zdemontowane zostanie oświetlenie oraz instalacje. Kolejnym krokiem będzie całkowite wycięcie wieży.

Tym samym jasne stało się, że działacze Ruchu muszą znaleźć nowy obiekt, na którym drużyna Niebieskich będzie mogła rozgrywać mecze na szczeblu Fortuna 1 ligi. Wybór padł na stadion w Gliwicach. We wtorek (31 stycznia) chorzowski klub otrzymał zgodę Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN na rozgrywanie domowych spotkań Fortuna I ligi na stadionie w Gliwicach z udziałem publiczności. Ruch będzie gospodarzem domowych meczów w Gliwicach przez całą rundę wiosenną.

Jednocześnie Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN nałożyła nadzór infrastrukturalny w związku z koniecznością monitorowania prac związanych z modernizacją oświetlenia na stadionie w Chorzowie.

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami