"Czesko-słowacka" droga - plan przygotowań i sparingów Podbeskidzia

(foto: Podbeskidzie B-B) (foto: Podbeskidzie B-B)

Piłkarze spadkowicza z ekstraklasy poznali częściowy plan przygotowań i rywali w grach kontrolnych w których dominują czescy i słowaccy ligowcy.

Zespół Podbeskidzia Bielsko-Biała zakończył rundę jesienną w połowie pierwszoligowej tabeli ze stratą aż 10. punktów do zajmującego drugą lokatę (dającą awans) - GKS-u Katowice. Podopieczni Słowaka Jana Kociana spotkają się po noworocznej przerwie już 7 stycznia, a następnego dnia wyjadą na pierwszy obóz przygotowawczy do nieodległego Szczyrku, gdzie będą szlifować formę w tamtejszym Centralnym Ośrodku Sportu.

Przerywnikiem w pracy nad formą będzie sparing z czeskimi Vitkovicami. Po powrocie z obozu kolejnym rywalem będą krajanie trenera - drużyna FK Poprad, a pod koniec stycznia bielszczanie sparują się jeszcze z czeskim Frydkiem-Mistkiem.

Na początku lutego działacze z Bielska-Białej zaplanowali tygodniowe zgrupowanie w słonecznej Turcji (Antalya), a po powrocie do kraju Podbeskidzie przed startem swoich rozgrywek zagra jeszcze z liderem II ligi - Rakowem Częstochowa. Resztę rywali w grach kontrolnych, zwłaszcza podczas pobytu na południu Europy, "Górale" poznają w późniejszym terminie. Na inaugurację rundy rewanżowej 4 lub 5 marca w dalekich Suwałkach zmierzą się z tamtejszymi Wigrami. 

Plan przygotowań i sparingów Podbeskidzia Bielsko-Biała:
07.01 - rozpoczęcie przygotowań
08.01-14.01 Obóz w Szczyrku
11.01 - MFK Vítkovice 
20.01 - FK Poprad
26.01 - MFK Frydek-Místek
04.02-12.02 Zgrupowanie w Antalyi (Turcja)
25.02 - Raków Częstochowa
4/5.03 - inauguracja rundy wiosennej - Wigry w Suwałkach.

 

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami