"GieKSa" wygrała z Juventusem [video]

• Napisał
  • Media
(foto: GKS K-ce) (foto: GKS K-ce)

W pierwszym sparingu rozegranym w tureckim Side, GKS Katowice pokonał 2:0 Juventus Bukareszt - drugoligowca z Rumunii.

Podopieczni Jerzego Brzęczka w pierwszej połowie byli zespołem groźniejszym i lepszym w porównaniu do rumuńskiej ekipy, która tylko dwukrotnie zagroziła bramce Sebastiana Nowaka z dalszej odległości, ale katowicki golkiper spisał się bez zarzutu.

Trójkolorowi pierwszy raz zagrozili bramce rumuńskiego Juventusu w 5. min., gdy wyróżniający się na boisku Armin Cerimagić uderzył z dystansu, ale nieznacznie nad bramką. W 22. minucie dobrą akcją popisał się Dawid Abramowicz, ale jego dośrodkowania nie wykończyli partnerzy.

Po zmianie stron GieKSa była już skuteczniejsza, choć to Rumuni mieli lepsze okazje, jednak ich nie wykorzystali. Prowadzenie dał katowiczanom Krzysztof Wołkowicz bardzo ładnym strzałem z pierwszej piłki w długi, lewy róg w polu karnym. Dwie minuty później było już 2:0. W obrębie "szesnastki" Mikołaj Lebedyński wypatrzył Andreję Prokicia, a Serb zakręcił rywalami i skierował piłkę do siatki po ziemi z najbliższej odległości.

GKS Katowice - Juventus Bukareszt 2:0 (0:0)
(Krzysztof Wołkowicz 77, Andreja Prokić 79)
GKS K-ce: Nowak - Frańczak, Wisio, Praznovsky, D. Abramowicz - Zejdler, Kalinkowski - Mandrysz, Foszmańczyk, Cerimagić - Goncerz.
W drugiej połowie: Wierzbicki - Duda, Praznovsky, Wisio, Garbacik - Foszmańczyk, Sapała, Kalinkowski, Szołtys - Prokić, Lebedyński oraz Pielorz, Wołkowicz, Frańczak.

źródło: GKS K-ce.

Media

Skrót meczu i wypowiedź trenera Jerzego Brzęczka po meczu sparingowym GKS Katowice - Juventus Bukareszt (GieKSa TV)