Rozwój postraszył beniaminka

Bliski zwycięstwa w Toruniu był zespół Rozwoju Katowice. Goście prowadzili z Elaną już 2:0, ale ostatecznie musieli zadowolić się tylko remisem.

Po pierwszej bezbramkowej połowie w odstępie kilkudziesięciu sekund katowiczanie zdobyli dwa gole. Najpierw Rafał Kuliński idealnie przymierzył z rzutu wolnego, a chwilę później Tomasz Wróbel wykorzystał rzut karny podyktowany za faul w obrębie szesnastki na Damianie Niedojadzie. Rozwój miał dwubramkową przewagę. Debiutujący w II lidze podopieczni doskonale znanego w Katowicach trenera Rafała Góraka zdołali doprowadzić do remisu. Kontaktowego gola w 82. minucie zdobył Filip Kozłowski, a dwie minuty później Patryk Urbański strzałem z dużej odległości pokonał Bartosza Golika.

Elana Toruń - Rozwój Katowice 2:2 (0:0)
0:1 - Kuliński, 66 min. (wolny)
0:2 - Wróbel, 68 min. (karny)
1:2 - Kozłowski, 82 min.
2:2 - Urbański, 84 min.
Rozwój: Golik – Mońka (90. Kaletka), Lepiarz, Gałecki, Gancarczyk, Łączek – Wróbel, Baranowicz (62. Kamiński), Kuliński, Paszek (80. Kowalski) – Niedojad (71. Wrzesień).