ROW wygrywa na boisku lidera, drugie, domowe zwycięstwo Skry - wyniki 9. kolejki II ligi

O  sporą sensację postarali się piłkarze ROW-u 1964 Rybnik, którzy ograli dotychczasowego lidera w Tarnobrzegu, miłą niespodziankę sprawiła swoim kibicom Skra Częstochowa, odnosząć cenną domową wygraną. Wiceliderowi z Bełchatowa na wyjeździe nie sprostał Rozwój Katowice.

Rybniczanie bardzo szybko zaskoczyli dotychczasowego lidera II ligi i już po niecałej pół godzinie gry prowadzili 2:0, a łupem bramkowym podzielili się Szymon Jary, oraz celnie główkujący Jan Janik. Piłkarze Siarki Tarnobrzeg nie byli w stanie odwrócić losów spotkania i po porażce spadli aż na 5. lokatę w tabeli.

Rozwój nie sprostał wiceiderowi z Bełchatowa. Druga odsłona rozpoczęła się od samobójczego trafienia Emile Thiakane, co dało katowiczanom prowadzenie z miejscowym GKS-em, niestety gospodarze w zaledwie 5 minut odwrócili wynik na swoją korzyść. Po porażce podopieczni Marka Koniarka spadli na osttanie miejsce w tabeli, z dorobkiem zaledwie 6. punktów.

Miano czerwonej latarni II ligi w końcu oddali piłkarze Skry. Częstochowskie Skrzaki przegrały pierwsze 6 meczów wyjazdowych, ale po powrocie na Stolze Arena zanotowali już drugą wygraną (poprzednio z Rozwojem). Tym razem po niezwykle emocjonującym i trzymającym do ostatniego gwizdka arbitra spotkaniu - gospodarze 3:2 pokonali Stal Stalową Wola. Jeszcze 10 minut przed końcem gospodarze przegrywali 1:2, ale "złota" bramka Damiana Nowaka w doliczonym czasie gry - przchyliła szalę zwycięstwa.

Dokończenie 9. serii gier w II lidze we wtorek (11.09), kiedy to Ruch Chorzów przy Cichej o godz. 19:20 podejmie Znicza Pruszków.