Śląskie derby na remis. "Niebiescy" dalej bez wiosennej wygranej - wyniki 25. kolejki II ligi

Po derbach na Cichej mamy dwóch rannych i zadnego zadowolonego. Jeden punkt z wyjazdu do Siedlec przywieźli podopieczni Jacka Trzeciaka. Nieoczekiwananej porażki pod Jasną Górną doznały "Skrzaki" - to podsumowanie 25. kolejki w II lidze.

Śląskie derby po raz drugi odbyły się przy Cichej. Jesienią górą byli "Niebiescy" (3:0) Tym razem obie strony podzieliły się punktami i tym samym nie poprawiły swoich niskich pozycji w  II-ligowej tabeli. Przyczajony Rozwój Katowice po pół godzinie wykorzystał błąd i faul w polu karnym Mateusza Lechowicza i objął prowadzenie po celnym strzale z wapna autorstwa Rafała Kulińskiego

W II odsłonie Wojciech Kędziora najpierw ostemplował poprzeczkę, a na 9. minut przed końcem swoje winny odkupił Lechowicz, który w zamieszaniu podbramkowym doprowadził do wyrównania i podziału punktów. Po meczu Rozwój dalej znajduje się w strefie spadkowej, a gospodarze tylko o oczko wyżej.

W Siedlacach ROW 1964 Rybnik do przerwy przegrywał 0:2 z miejscową Pogonią, tracąc bramki na początku i pod koniec I połowy. Na drugą część meczu podopieczni Jacka Trzeciaka wyszli z mocną obietnicą poprawy i udało im się zrealizować wytyczne trenera.

Najpierw rezerwowy gości, pozyskany z Polonii Bytom Bartosz Giełażyn celną "główką" zdobył swoją 1. bramkę na wiosnę, a do wyrównania na kwadrans przed końcem, po rzucie rożnym doprowadził Przemysław Brychlik. Niestety rybniczanie w dalszym ciągu piastują mało zaszczytną, przedostatnią pozycję w tabeli.

Z prawdziwą kanonadą mieliśmy doczynienia pod Jasną Górą. Niestety koniec nie był szczęśliwy dla Skry Częstochowa. Do przerwy wszystko przebiegało jeszcze po myśli drużyny trenera Pawła Ściebury. W II połowie piłkarze Znicza Pruszków wyszli na prowadzenie. Ambitni gospodarze szybko doprowadzili jeszcze do stanu 2:2, ale końcówka meczu należała już zdecydowanie do gości z Mazowsza. Drugi gol Pawła Tarnowskiego oraz bramka w doliczonym czasie gry dopełniły porażki Skrzaków.

Wyniki 25. kolejki II ligi:

Pogoń Siedlce - ROW 1964 Rybnik 2:2 (2:0)
1:0 - Damian Mosiejko 9'
2:0 - Adam Mójta (k.) 44'
2:1 - Bartosz Giełażyn 66'
2:2 - Przemysław Brychlik 75'
ROW 1964: Rosa - Janik, Krotofil, Bojdys, Szkatuła -  Zawadzki (46. Polok), Bukowiec (59. Giełażyn), Tkocz, Rostkowski (89. Koch) - Brychlik (79. Jary).
Sędziował: Damian Kos (Gdańsk). Żółte kartki: Mosiejko, Szymankiewicz - Zawadzki, Rosa, Polok. Widzów: 951.

Skra Częstochowa - Znicz Pruszków 2:4 (1:0)
1:0 - Piotr Nocoń 41'
1:1 - Dariusz Zjawiński 49'
1:2 - Paweł Tarnowski 65'
2:2 - Michał Kieca 69'
2:3 - Paweł Tarnowski 80'
2:4 - Marcin Stromecki 90'
Skra: Kos - Gerega, Błaszkiewicz, Holik, Obuchowski – Niedbała (59' Napora), Olejnik, Zalewski, Kieca (82' Kaczmarczyk) - Nocoń (83- Siwek), Nowak.
Sędziował: Grzegorz Kawałko (Białystok). Żółte kartki: Holik - Wrześniewski.

Ruch Chorzów - Rozwój Katowice 1:1 (0:1)
0:1 - Rafał Kuliński 33'
1:1 - Mateusz Lechowicz 81'
Ruch: Kamil Lech - Mateusz Lechowicz, Łukasz Wiech, Bartłomiej Kulejewski, Pawło Miahkow - Lucjan Zieliński (80' Jakub Rudek), Michał Mokrzycki, Michał Walski (28' Lukas Duriska, Wojciech Kędziora, Tomasz Podgórski (67' Paweł Mandrysz) - Mariusz Idzik (60' Piotr Giel).
Rozwój: Bartosz Golik - Sebastian Olszewski, Damian Lepiarz, Przemysław Gałecki, Marcin Kowalski - Przemysław Mońka, Kamil Kurowski (84' Bartosz Baranowicz), Rafał Kuliński, Michał Płonka (76' Sławomir Musiolik), Konrad Andrzejczak (90+2' Olivier Lazar) - Damian Niedojad (74' Mateusz Wrzesień).
Sędziował: Marek Śliwa (Kielce). Żółte kartki: Kulejewski, Miahkow, Zieliński, Mokrzycki, Mandrysz - Płonka, Olszewski, Mońka. Widzów: 4572.

Olimpia Grudziądz - Górnik Łęczna 6:1 (1:1)
0:1 - Filip Szewczyk 11'
1:1 - German Ruiz 25'
2:1 - Damian Ciechanowski 66'
3:1 - Mikołaj Gabor 75'
4:1 - Mikołaj Gabor 78'
5:1 - Mikołaj Gabor 81'
6:1 - Robert Ziętarski 83'

Radomiak Radom - Stal Stalowa Wola 1:0 (0:0)