ROW 1964 wysoko wygrał, ale dołączył do Ruchu i Rozwoju i także spadł - wyniki ostatniej kolejki II ligi

Stało się nieuniknione. Śląskie trio zostało zdegradowane do III ligi. W ostatniej kolejce rybniczanom nie pomogło nawet efektowne zwycięstwo. Rozwój wygrał na otarcie łez i zepchnął na ostatnie miejsce Ruch!

W ostatniej kolejce ROW 1964 Rybnik wysoko pokonał Znicza Pruszków, ale musiał nasłuchiwać pozytywnych wieści zarówno z Tarnobrzega, gdzie Siarka podejmowała Skrę jak i z Torunia, gdzie z jednej strony Elana walczyła o awans, a Olimpia Elbląg o utrzymanie. Niestety happy endu nie było i rybniczanie dołaczyli do Ruchu i Rozwoju, którzy już wcześniej zostali zdegradowani ze szczebla centralnego.

Katowiczanie na pożegannie z II ligą wygrali w Rzeszowie z miejscową Resovią, natomiast Ruch Chorzów nie podołał w Siedlcach miejscowej Pogoni. Taki układ wyników w ostatniej kolejce - sprawił iż oba nasze zespoły zamieniły się miejsca w tabeli. Z osatniego miejsca spadli "Niebiescy", a z przedostatniej pozycji Rozwój. Dodajmy jeszcze, że we wspomnianym już spotkaniu Skra, mimo iż prowadziła do przerwy 1:0 , to do Częstochowy wróciła z Tarnobrzega bez punktów. Nic to nie pomogło także gospodarzom, gdyż przy wygranej elblążan w Toruniu - to Siarka dołączyła do kwartetu spadkowiczów.

Niestety śląskie drużyny zaliczyły bolesnego hattricka. W II lidze, z naszego regionu utrzymał się tylko beniaminek - częstochowskie "Skrzaki". Spadek ROW-u, Ruchu i Rozwoju może mieć jeszcze dalsze konsekwencje w postaci degradacji zagrożonego Ruchu Radzionków do IV ligi, gdyż z 3. do 6. drużyn wzrosła liczpa spadkowiczów z III ligi grupy III!