Nokaut na inaugurację. GKS Katowice rozbity przez Znicz Pruszków - wyniki 1. kolejki II ligi [aktualizacja]

Miało być nowe otwarcie, rozpoczęcie marszu do awansu - wyszedł zakalec. GKS Katowice w pierwszej kolejce rozgrywek piłkarskiej II ligi przegrał z Zniczem Pruszków 1:3.

W wyjściowej jedenastce GKS-u na mecz ze Zniczem znalazło się czterech piłkarzy, którzy zostali z poprzednich rozgrywek oraz siedmiu nowych, w tym dwóch młodzieżowców - Bartosz Mrozek i Kacper Michalski. Pierwsza część meczu była jednak brutalnym zderzeniem z drugoligową rzeczywistością. Po dobrych 20 minutach w wykonaniu graczy trenera Rafała Góraka i konsekwentnym zagrażaniu bramce Bartłomieja Gradeckiego, przyszło załamanie. W 26. minucie Paweł Mokswik wykorzystał podanie w szesnastkę i otworzył wynik. Dziesięć minut później na 2:0 z rzutu karnego podwyższył Maciej Machalski. Jeszcze przed przerwą trzeciego gola dla gości strzelił Patryk Czarnowski oddając mocny strzał w okienko bramki Bartosza Mrozka. GieKSa w międzyczasie miała sytuację sam na sam Daniela Rumina i Adriana Błąda, ale obie próby piłkarzy GKS-u trafiły w bramkarza gości.

W przerwie doszło do jednej zmiany w składzie gospodarzy. Michała Gałeckiego zastąpił Jakub Habusta. Katowiczanie kontrolowali piłkę i grali na połowie gości, ale mieli problem z przełożeniem tego na okazję bramkową. Dopiero w 63. minucie Arkadiusz Jędrych wykorzystał zamieszanie w polu karnym i strzelił pierwszego w tym sezonie gola dla GKS-u. Katowiczanie szukali kolejnych okazji w akcjach pozycyjnych, ale zdyscyplinowana obrona Znicza nie dała się już zaskoczyć.

GKS Katowice - Znicz Pruszków 1:3 (0:3)
0:1 - Moskwik, 26 min.
0:2 - Machalski, 36 min. (karny)
0:3 - Czarnowski, 43 min.
1:3 - Jędrych, 63 min.
GKS: Mrozek - Michalski, Dejmek, Jędrych, Rogala - Kiebzak (59. Urynowicz), Gałecki (46. Habusta), Stefanowicz, Błąd, Wroński (78. Grychtolik) - Rumin (76. Rogalski).

3:2 - Wiktoruk, 90 min.

Legionovia Legionowo - Skra Częstochowa 2:0 (1:0)
1:0 - Koziara, 43 min.
2:0 - Imiela, 77 min.

Garbarnia Kraków - Górnik Łęczna 0:1 (0:1)
0:1 - Wojciechowski, 7 min.

Górnik Polkowice - Błękitni Stargard 1:2 (0:2)

1:2 - Kita, 87 min.

Olimpia Elbląg - Lech II Poznań 4:0 (2:0)
1:0 - Kuczałek, 1 min.
2:0 - Ryk, 45 min.
3:0 - Kuczałek, 64 min.
4:0 - Szuprytowski, 82 min.

Klasyfikacja strzelców:
2 gole - Michał Kuczałek (Olimpia Elbląg),
1 gol - Bartosz Brodziński (Pogoń Siedlce), Patryk Czarnowski (Znicz Pruszków), Karol Czubak (Bytovia Bytów), Adrian Dziubiński (Resovia), Wojciech Fadecki (Błękitni Stargard), Szymon Feret (Resovia), Maksymilian Hebel (Gryf Wejherowo), Adam Imiela (Legionovia Legionowo), Arkadiusz Jędrych (GKS Katowice), Przemysław Kita (Widzew Łódź), Krzysztof Kołodziej (Elana Toruń), Dominik Kościelniak (Elana Toruń), Patryk Koziara (Legionovia Legionowo), Maciej Machalski (Znicz Pruszków), Paweł Moskwik (Znicz Pruszków), Łukasz Mozler (Stal Rzeszów), Michał Nawrot (Stal Rzeszów), Patryk Paczuk (Błękitni Stargard), Marcin Robak (Widzew Łódź), Oskar Ryk (Olimpia Elbląg), Damian Sierant (Stal Rzeszów), Eryk Sobków (Górnik Polkowice), Damian Szuprytowski (Olimpia Elbląg), Daniel Świderski (Resovia), Bartosz Wiktoruk (Pogoń Siedlce), Paweł Wojciechowski (Górnik Łęczna), Łukasz Zjawiński (Stal Stalowa Wola).

1.  Olimpia Elbląg 1 3 1 0 0 4-0
2.  Resovia Rzeszów  1 3 1 0 0 3-1
   Znicz Pruszków 1 3 1 0 0 3-1
4.  Legionovia Legionowo 1 3 1 0 0 2-0
5.  Stal Rzeszów 1 3 1 0 0 3-2
6.  Elana Toruń 1 3 1 0 0 2-1
   Widzew Łódź 1 3 1 0 0 2-1
   Błękitni Stargard 1 3 1 0 0 2-1