Szczyt na remis. GKS Katowice nie pokonał Widzewa, ale odrobił część start do lidera z Łęcznej - wyniki 31. kolejki II ligi

Remisem 1:1 zakończył się pojedynek na szczycie II ligi: trzeci w tabeli GKS Katowice podzielił się punktami z wiceliderem Widzewem Łódź. Obie drużyny zbliżyły się jednak do prowadzącego Górnika Łęczna, który doznał sensacyjnej porażki.

W najważniejszym meczu wiosny GKS musiał radzić sobie bez pauzujących za nadmiar żółtych kartek Arkadiusza Woźniaka i Łukasza Wrońskiego. Brak tego pierwszego oznaczał, że w pierwszym składzie zadebiutował pozyskany zimą Danian Pavlas.

Od początku przewagę mieli gospodarze. Podopieczni trenera Rafała Góraka lepiej operowali piłką i stwarzali więcej sytuacji strzeleckich. Ich postawa przyniosła efekt w 30. minucie gry. Piłkę w środku pola wyłuskał Adrian Błąd i pognał w kierunku bramki Widzewa. Pomocnik GKS-u został sfaulowany, ale arbiter zastosował przywilej korzyści, bowiem futbolówkę przejął Szymon Kiebzak. Pomocnik katowickiej drużyny podciągnął jeszcze kilka metrów i precyzyjnym uderzeniem po ziemi umieścił piłkę w bramce Wojciecha Pawłowskiego.

Po zdobyciu gola katowiczanie nieco oddali pola rywalom. Widzew nie miał jednak pomysłu na sforsowanie defensywy GKS-u. Najbliżej wyrównania goście byli po uderzeniu z dystansu Łukasza Kosakiewicza. Piłka jednak minęła bramkę strzeżoną przez Bartosza Mrozka.

Katowiczanie prowadzeniem cieszyli się do 57. minuty. Wówczas po precyzyjnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową do wyrównania doprowadził Daniel Tanżyna. Kilka minut później okazję, by dać Widzewowi drugiego gola zmarnował Marcin Robak, który główkował po wrzutce z rzutu wolnego wprost w ręce Mrozka.

W końcówce obie drużyny poszły na wymianę ciosów. Świetnej okazji nie wykorzystał Robak, który był oko w oko z Mrozkiem. W rewanżu z woleja uderzał Marcin Urynowicz, ale pewnie interweniował Pawłowski.

Na szczęście dla katowiczan prowadzący w tabeli Górnik Łęczna niespodziewanie przegrał z Pogonią Siedlce i sprawa bezpośredniego awansu do Fortuna I ligi pozostaje otwarta.

Wyniki 31. kolejki:

GKS Katowice - Widzew Łódź 1:1 (1:0)
1:0 - Kiebzak, 30 min.
1:1 - Tanżyna, 57 min.
GKS: Mrozek – Janiszewski, Jędrych, Stefanowicz, Błąd (90. Habusta), Michalski, Rogala, Gałecki, Kurbiel (74. Rogalski), Kiebzak, Pavlas (76. Urynowicz).

Stal Stalowa Wola - Elana Toruń 5:1 (1:0)
1:0 - Fidziukiewicz, 19 min.
2:0 - Śpiewak, 68 min.
3:0 - Płonka, 77 min.
4:0 - Ciepiela, 87 min.
4:1 - Jóźwicki, 89 min.
5:1 - Śpiewak, 90 min.

Olimpia Elbląg - Skra Częstochowa 1:2 (0:2)

2:3 - Kozłowski, 87 min.

Błękitni Stargard - Stal Rzeszów 0:1 (0:0)
0:1 - Reiman, 89 min.

Gryf Wejherowo - Garbarnia Kraków 0:4 (0:1)

1:1 - Azikiewicz, 80 min.

Bytovia Bytów - Legionovia Legionowo 4:3 (2:0)
4:3 - Czubak, 90 min.

Znicz Pruszków - Lech II Poznań 1:2 (0:1)

17 goli - Karol Czubak (Bytovia Bytów),
15 goli - Wojciech Fadecki (Błękitni Stargard), Paweł Wojciechowski (Górnik Łęczna),