Na Bukowej ciągle wierzą w bezpośredni awans. Skra już prawie pewna swego - zapowiedź ostatniej kolejki II ligi

FOTO: Dariusz Grabiński FOTO: Dariusz Grabiński

W ostatniej serii gier w II lidze, obie nasze drużyny zagrają z rywalami z Rzeszowa. "GieKSa" przy Bukowej musi wygrać z Resovią i liczyć na potknięcie kogoś z duetu Widzew Łódź - Górnik Łęczna, jeśli chce awansować bezpośrednio. Z kolei "Skrzaki" w Rzeszowie w potyczce ze Stalą nie mogą przegrać, a gdyby, to muszą śledzić wyniki na innych boiskach.

Według fachowych analiz portalu 90minut GKS Katowice ma tylko 22% szans na bezpośrednią promocję do I ligi, podczas gdy Górnicy z Łęcznej mają aż 93% szans na awans, tym bardziej, że w ostatniej kolejce zagrają w Legionowie ze zdegradowana już Legionovią.

Na prawie 85% wyliczono prawdopodobieństwo awansu Widzewa, ale łodzianie już nie raz w tej rundzie niemiło zaskakiwali swoich licznych fanów. Tym razem też nie będą mieli łatwego zadania, gdyż przy Piłsudskiego zmierzą się z walczącym jeszcze o utrzymanie Zniczem Pruszków, który w 6. ostatnich kolejkach nabrał wiatru w żagle i wygrał aż 4-krotnie.

O wiele prostsza jest sprawa spadku z II ligi. Wiadomo, że widmo degradacji dotknęło już: Gryfa. Legionovię i Elanę. Czwartego do kwartetu spadkowiczów poznamy dopiero w ostatniej kolejce, ale najgorzej w tym świetle wyglądają sprawy Błękitnych Stargard, którym wyliczono statystyczne 71% szans na spadek. 

Następni w kolejce to: Pogoń Siedlce i Stalówka - odpowiednio 15% i 9% Matematycznie w degradacje zamieszana może być więc także Skra Częstochowa, ale lider tabeli popandemicznej części sezonu wiosennego ma zaledwie 1% szans na spadek, czyli musiałby nie tylko przegrać w Rzeszowie, ale jeszcze w meczu Stal SW - Pogoń Siedlce musiałby paść remis, a Błękitni musieliby wygrać z rezerwami Lecha we Wronkach!

Zestaw par 34. kolejki II ligi:

25 lipca (sobota):
Stal Stalowa Wola - Pogoń Siedlce, godz. 17:00, sędzia: Paweł Kukla (Kraków).
GKS Katowice - Resovia Rzeszów, godz. 17:00, sędzia: Sebastian Tarnowski (Wrocław).
Widzew Łódź - Znicz Pruszków, godz. 17:00, sędzia: Szymon Lizak (Poznań).
Elana Toruń - Gryf Wejherowo, godz. 17:00, sędzia: Ewa Augustyn (Gdańsk).
Górnik Polkowice - Bytovia Bytów, godz. 17:00, sędzia: Łukasz Karski (Słupsk).
Lech II Poznań - Błękitni Stargard, godz. 17:00, sędzia: Damian Gawęcki (Kielce).
Garbarnia Kraków - Olimpia Elbląg, godz. 17:00, sędzia: Mateusz Bielawski (Katowice).
Legionovia Legionowo - Górnik Łęczna, godz. 17:00, sędzia: Maciej Pelka (Poznań).
Stal Rzeszów - Skra Częstochowa, godz. 17:00, sędzia: Robert Marciniak (Kraków).

źródło: inf. własna / PZPN

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami