GKS Katowice drugi raz z rzędu wypuścił wygraną przy Bukowej w ostatniej chwili! Dwa tygodnie temu w doliczonym czasie gry potknęli się z Pogonią Siedlce, tym razem skopiowali swój wyczyn ze Zniczem Pruszków. GieKSa mogła zamknąć mecz o wiele wcześniej, ale w II połowie pomylili się w tych sytuacjach zarówno Szymon Kiebzak, a następnie Adrian Błąd.

W hicie 7. serii gier w II lidze, Skra Częstochowa mimo ambitnego pościgu, minimalnie uległa nowemu liderowi - Stali w Rzeszowie. Skrzaki przegrywały na początku II połowy już 0:3, ale zdołały dwukrotnie znaleźć sposób na bramkarza gospodarzy. Zabrakło nieco czasu i szczęścia. Na niekorzystnym wyniku końcowym zaważył także niestrzelony karny w doliczonym czasie gry I połowy! Pechowym egzekutorem okazał się Adam Mesjasz, który strzelił obok słupka.

Wyniki 7. kolejki II ligi:

GKS Katowice - Znicz Pruszków 1:1 (0:0)
1:0 - Filip Kozłowski 51'
1:1 - Maciej Machalski 90+1'
GKS: Mrozek - Wojciechowski, Jędrych, Kołodziejski, Rogala - Woźniak, Urynowicz (75' Stefanowicz), Gałecki (79' Jaroszek), Błąd, Kiebzak (72' Sanocki) - Kozłowski.

Stal Rzeszów 3-2 Skra Częstochowa 3:2 (1:0)
1:0 - Wojciech Reiman 39' (k)
2:0 - Marcel Kotwica 51'
3:0 - Łukasz Góra 53'
3:1 - Adam Mesjasz 75'
3:2 - Kamil Wojtyra 89'
Skra: Biegański - Mesjasz, Kazimierowicz (Gołębiowski), Nocoń, Napora, Noiszewski (Zieliński Ż), Niedbała, Sinior (Pietraszkiewicz), Olejnik, Holik, Wojtyra.

Bytovia Bytów - Śląsk II Wrocław 2:2 (2:1)
1:0 - Adrian Bielawski 21'
1:1 - Szymon Krocz 25'
2:1 - Piotr Giel 31'
2:2 - Sebastian Bergier 90'

Chojniczanka Chojnice - Garbarnia Kraków 3:1 (1:0)
1:0 - Maciej Kona 6'
1:1 - Błażej Radwanek 52'
2:1 - Artur Pląskowski 61'
3:1 - Artur Pląskowski 75'

Olimpia Elbląg - Hutnik Kraków 0:1 (0:0)
0:1 - Patryk Kieliś 84'

Sokół Ostróda - Błękitni Stargard 0:2 (0:1)
0:1 - Przemysław Brzeziański 22'
0:2 - Przemysław Brzeziański 68'

Górnik Polkowice - Pogoń Siedlce 4:2 (2:0)
1:0 - Eryk Sobków 3'
2:0 - Filip Baranowski 9'
3:0 - Eryk Sobków 76'
3:1 - Kacper Falon 89'
4:1 - Filip Baranowski 90+1'
4:2 - Bartosz Brodziński 90+3' (k)

Lech II Poznań - Olimpia Grudziądz 1:2 (1:2)
0:1 - Jose Embalo 25'
1:1 - Grzegorz Wojtkowiak 28'
1:2 - Piotr Janczukowicz 39'

Motor Lublin - KKS 1925 Kalisz 0:3 (0:1)
0:1 - Adrian Łuszkiewicz 44'
0:2 - Jakub Chojnowski 51'
0:3 - Fabian Hiszpański 88'

Czołówka klasyfikacji snajperów:
8 goli - Kamil Adamek (Wigry Suwałki),
6 goli - Eryk Sobków (Górnik Polkowice),
5 goli - Bartosz Brodziński (Pogoń Siedlce), Piotr Giel (Bytovia Bytów), Marcin Urynowicz (GKS Katowice), Kamil Wojtyra (Skra Częstochowa),
4 gole - Adrian Błąd (GKS Katowice), Dawid Wolny (Sokół Ostróda),
3 gole - Piotr Janczukowicz (Olimpia Grudziądz), Bartłomiej Maćczak (KKS 1925 Kalisz), Dawid Olejarka (Stal Rzeszów), Wojciech Reiman (Stal Rzeszów), Tomasz Swędrowski (Motor Lublin).

19.  Lech II Poznań 6 3 1 0 5 11-17

Pogoń Siedlce została ukarana odjęciem trzech punktów za niedozwolone wspomaganie farmakologiczne zawodników w sezonie 2019/20.
źródło: inf. własna / tabela za 90minut.pl