Gol Daniela Szczepana dał Ruchowi finał baraży o awans do Fortuna I ligi

Ruch Chorzów po dogrywce pokonał Radunię Stężyca 1:0 i awansował do finału baraży o awans do Fortuna I ligi. W niedzielę (29 maja) Niebiescy w finale zmierzą się z Motorem Lublin.

Półfinałowy mecz barażowy dostarczył sporo emocji. W pierwszej połowie stawka spotkania najwyraźniej sparaliżowała gospodarzy. Jednak z czasem trema minęła i Ruch uzyskał sporą przewagę. Niestety w ślad za nią nie poszła skuteczność. Najlepszą okazję w regulaminowych 90. minutach gry zmarnował Daniel Szczepan, który po świetnym podaniu Tomasza Foszmańczyka przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem gości.

W dogrywce Ruch raz po raz gościł pod bramką Radunii, ale piłka długo nie chciała wpaść do siatki. Tylko Tomasz Wójtowicz wie jak nie wykorzystał doskonałego zagrania Szczepana i trafił w zewnętrzną część słupka. Kiedy zanosiło się, że do wyłonienia zwycięzcy konieczna będzie dogrywka Łukasz Janoszka precyzyjnie dośrodkował z rzutu wolnego, a Szczepan głową w końcu znalazł sposób na pokonanie bramkarza zespołu ze Stężycy.