Grad goli na inaugurację III ligi

(foto: TS Gwarek TG) (foto: TS Gwarek TG)

W sobotę i niedzielę piłkarze III ligi rozpoczęli sezon 2017/18. Województwo śląskie reprezentuje na tym szczeblu 7 drużyn. Prawie wszystkie spisały się bardzo dobrze na inaugurację rozgrywek.

Już w 1. kolejce absolutny debiutant na tym szczeblu rozgrywkowym - Gwarek Tarnowskie Góry zmierzył się w derbowym spotkaniu z doświadczonym III-ligowcem - Pniówkiem Pawłowice. Podopieczni trenera Krzysztofa Górecko w obecności prawie 600 kibiców nie przestraszyli się solidnego rywala i już w 13. minucie historyczną bramkę zdobył Adam Dzido, po dośrodkowaniu Sebastiana Pączko. Radość gospodarzy nie trwała jednak długo, gdyż trzy minuty później za rękę w polu karnym arbiter podyktował jedenastkę, którą pewnie na wyrównującego gola zamienił Rafał Adamek z Pniówka.

Rewelacyjnie w nowy sezon weszli piłkarze częstochowskiej Skry, którzy po jednostronnym meczu rozgromili rezerwy Miedzi Legnica, a łupem bramkowym podzielili się sprawiedliwi do i po przerwie: Damian Nowak, Daniel Rumin, Sławomir Woldan oraz Marcin Kowalski. Tym samym popularne "Skrzaki" zostały wiceliderem tabeli, gdyż jeszcze wyżej wygrał swój mecz ubiegłoroczny beniaminek - Stal Brzeg.

Aż trzy wygrane zanotowały nasze drużyny na boiskach rywali. 2:1 na wyjeździe w Głubczycach z tamtejszym beniaminkiem rozgrywek uporała się BKS Stal B-B. Decydującą bramkę w doliczonym czasie gry zdobył napastnik  - Marcin Wróbel. W I połowie bielszczanie wyszli na prowadzenie po rzucie karnym Marcina Czaickiego, a w taki sam sposób Polonia po przerwie odpowiedziała trafieniem z wapna Piotra Jamuła

Wiktorią gości po 3:1, zakończyły się mecze Górnika II Zabrze w Żmigrodzie z Piastem oraz Rekordu B-B w Gorzowie z miejscowym - Stilonem. Dla Górników bramki zdobyli: Dominik Lasik w 11. minucie, Daniel Wajsak w 65. oraz Marcin Urynowicz z karnego w 81. minucie gry.

Mający nowego szkoleniowca  - Piotra Jaroszka  Rekordziści, rozstrzygnęli losy spotkania już po nieco ponad pół godzinie gry, kiedy to po trafieniach: Marka Profica, Michała Czerneka i Dawida Ogrockiego zaprezentowali lubuskiemu beniaminkowi siłę śląskiego futbolu.

Fatalnie za to wypadła inauguracja III ligi w Turzy Śląskiej. Podopieczni Piotra Haudera utrzymali się na tym szczeblu rozgrywkowym tylko przez licencyjne problemy bytomskiej Polonii. W niedzielne popołudnie bardzo mocno przemeblowana drużyna Unii Turza została rozbita przez silny w ubiegłym sezonie zespół KS Polkowice. W dodatku Unici kończyli mecz w 10-tkę po drugim żółtku dla Piotra Szymiczka.

Goście z Dolnego Śląska wyszli na prowadzenie po rzucie karnym z 26. minuty autorstwa Macieja Bancewicza. Co prawda 9 minut po gwizdku arbitra na II polowe wyrównał nowy nabytek czerwono-zielonych - Sławomir Musiolik, ale bramka Mateusza Magdziaka w  68. minucie i trafienie Mariusza Szuszkiewicza w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry - było zimnym prysznicem dla miejscowych kibiców.