Majówkowe granie - wyniki 26. kolejki III ligi

Mimo długiego weekendu majowego, bardzo pracowity tydzień spędzają piłkarze na III-ligowych boiskach. W 26. kolejce doszło do dwóch hitów na szczycie tabeli.

Po zmianie trenera drugi raz z rzędu wygrał Pniówek Pawłowice. Pod wodzą nowego szkoleniowca Grzegorza Łukasika i jego asystenta Dariusza Kłusa, gospodarze nie dali żadnych szans BKS-owi Stal B-B. W Zabrzu, w pojedynku "rezerwistów" zdecydowanie lepsza była druga ekipa z Legnicy. Bardzo wysokiej porażki doznali także piłkarze Unii Turza Śląska, którzy zostali rozgromieni w Lubinie przez tamtejsze rezerwy.

W derbowym pojedynku na szczycie, po emocjonującym meczu padł remis 2:2. Gwarek TG dwukrotnie wychodził na prowadzenie, ale częstochowskie Skrzaki za każdym razem zdążyły doprowadzić do remisu. Po golu w doliczonym czasie gry trzy punkty w Dzierżoniowie zostawili niestety Rekordziści z Bielska-Białej.

W drugim hicie III ligi w Brzegu kibice Stali przeżyli prawdziwy thriller! Po bezbramkowej I połowie, w drugiej padło aż 6 goli. Do 83 minuty gospodarze przegrywali 1:2. Ale dzięki dwóm bramkom w doliczony czasie gry pokonali innego pretendenta do awansu - KS Polkowice. Dzięki wygranej gospodarzy - liderem jest beniaminek z Tarnowskich Gór!