Wydrukuj tę stronę

6 goli, w tym 3 karne, bramka w 97. minucie gry, oj działo się w meczu z liderem - wyniki 20. kolejki III ligi [video]

• Napisał
  • Media

Niezwykle zacięty i emocjonujący przebieg miało spotkanie w Tarnowskich Górach. Zwycięskie bramki w doliczonych czasach gry padały także na stadionach w Bielsku-Białej i Pawłowicach Śląskich.

Remisem zakończył się hit 20. serii III ligi, w którym Gwarek Tarnowskie Góry już w doliczonym czasie gry podzielił się punktami z liderem Górnikiem Polkowice. Mecz czołowych drużyn był bardzo emocjonujący i zakończył się sporą kontrowersją. W pierwszej połowie gospodarze dzięki trafieniom Sławomira Pacha z karnego oraz Dawida Jarki zdołałali odwrócić niekorzystny wynik i na przerwę  schodzili wygrywając 2:1.

Na początku drugiej połowy Gwarek podwyższył prowadzenie za sprawą Jakuba Dyląga i wygraną z liderem miał na wyciągnięcie ręki. Jednakże, najpierw w w 64. minucie, także z karnego, kontaktowego gola dla gości strzelił Michał Bednarski, a następnie po raz kolejny z "wapna", w 7. minucie doliczonego czasu gry, bramkę na wagę remisu zdobył Piotr Azikiewicz. Dodajmy jeszcze, iż już po spotkaniu  czerwoną kartkę za protesty otrzymał stoper miejscowych  - Kamil Cholerzyńsk!

Równie ciekawie i emocjunująco było na meczach pozostałych drużyn z naszego regionu. Dość niespodziewanie wszystkie punkty u siebie starciły zabrskie rezerwy. Górnik II Zabrze przegrał z beniaminkiem z Dolnego Śląska - Foto-Higieną Gać 0:1. Za to dzięki bramkom strzelanym w doliczonych czasach gry, zwycięstwa odniosły zarówno Rekord Bielsko-Biała, jak i Pniówek Pawłowice.

W "Cygańskim Lesie" wygraną gospodarzom zapewniły śliczne "główki" Marcina Wróbla, który trafił dla bielszczan także pod koniec I połowy. Dodajmy, że w 82. minucie Rekord nie wykorzystał karnego! Natomiast w Pawlowicach Śląskich o wygranej gospodarzy zadecydował gol doświadczonego Krzysztofa Bodzionego.

Niestety bez punktu z Opolszczyzny wraca nasz beniaminek - Ruch Radzionków. W Kluczborku, 100-letnie "Cidry"długo stawiały opór gospodarzom, ale w końcu dwukrotnie pękły pod naporem miejscowych i wracają na Śląsk na tarczy. W dodatku z czerwienią mecz zakończył Tunezyjczyk - Mohamed Boudguiga.

Gwarek Tarnowskie Góry - Górnik Polkowice 3:3 (2:1)
1:1 - Sławomir Pach 17' (k)
2:1 - Dawid Jarka 38'
3:1 - Jakub Dyląg 52'
3:2 - Michał Bednarski 64' (k)
3:3 - Piotr Azikiewicz 97' (k)
Sędziował: Szymon Łężny (KS Kluczbork). Żółte kartki: Śliwa, Dyląg, Konieczny, Rosół - Karmelita, Azikiewicz. Czerwona kartka: Cholerzyński 90'. Widzów: 450
Gwarek: Wiśniewski - Dyląg, Dzido, Cholerzyński, Śliwa - Konieczny (79′ Timochina), Mizgała (67′ Fojcik), Oziębała, Pach (86′ Cymerys), Pipia (70′ Pikul) - Jarka.

Górnik II Zabrze - Foto-Higiena Gać 0:1 (0:1)
0:1 - Dominik Wejerowski 22'
Górnik II: Bielica - Eizenchart, Surowiec, Fic (Knabel 58'), Jaksik - Zaradny (Miłek 84'), Gałązkiewicz (Kamiński 66') Kulanek, Ściślak, Nowakowski (Pisarek 59') - Kiklaisz.
Sędziował: Robert Kowalczyk. Żółte kartki: Kulanek, Ściślak, Jaksik, Kiklaisz – Wejerowski, Bujakiewicz, Tarnov.

MKS Kluczbork - Ruch Radzionków 2:0 (0:0)
1:0 - Marcin Jantos 78'
2:0 - Bartosz Szepeta 83' (k)
Ruch: Stambuła - Trzcionka, Banaś, Gieroń, Skalski, Staszowski, Łabojko (81' Wnuk), Hermasz (66' Kopeć), Krzemień, Piecuch (46' Sroka), Boudguiga.
Sędziował: Surżyński (Wrocław). Żółte kartki: Krawczun, Lewandowski - Trzcionka. Czerwona kartka: Boudguiga 78' (Ruch R.).

Rekord Bielsko-Biała - Warta Gorzów Wlkp. 2:1 (1:0)
1:0 - Marcin Wróbel 44'
1:1 - Adrian Bielawski 55'
2:1 - Marcin Wróbel 91'
Rekord: Kucharski - Gaudyn, Kareta, Jampich, Żołna - Gleń (56' Ogrocki), Madzia (78' Kozina), Czernek (68' Czaicki), Szymański, Sobik - Wróbel (90' Caputa).
Żółte kartki: Sobik, Kucharski - Szałas, Bielawski, Siwiński, Kaczmarczyk. Czerwona kartka: Gołdyn 87' (Warta G.).

Pniówek Pawłowice - Piast Żmigród 2:1 (1:0)
1:0 - Dawid Morcinek 41,