Smętne Święta bez wygranej. Grać należy do końca - wyniki 24. kolejki III ligi [aktualizacja - video]

Mimo aż 4. meczów rozgrywanych na własnych stadionach, wielkanocny stół świąteczny chyba nieco rozleniwił piłkarzy drużyn z naszego regionu, gdyż w 24. serii gier zdołałały one tylko trzykrotnie zremisować po 1:1 i ponieść dwie porażki. W dodatku dwukrotnie traciliśmy gole w samych końcówkach meczów!

Grające tylko "młodzieżowym" składem rezerwy Górnika Zabrze zremisowały 1:1 z Piastem Żmigród i dalej nie mogą przełamać niemocy boiska na Sparcie. Zabrskich rezerwistów na prowadzenie ładnym lobem wyprowadził Dariusz Kamiński, ale już po 7. minutach goście wyrównali i mogli to spotkanie wygrać, ale arbiter anulował im dwa gole, gdyż uznał, że oba padły z pozycji spalonych.

W Tarnowskich Górach Gwarek prowadził dzięki bramce Sławomira Pacha z rzutu karnego w 7. minucie. W II połowie stroną przeważającą była już Stal Brzeg. Goście swój pościg za wynikiem udokumentowali golem w ostatniej minucie meczu, autorstwa najskuteczniejszego w barwach Stali - Damiana Celucha.

Również rezultatem 1:1 zakończyło się spotkanie w Pawłowicach Śląskich. Lechia Dzierżoniów, w barwach której kiedyś debiutował w seniorskiej piłce Krzysztof Piątek (aktualnie AC Milan) wyszła na prowadzenie w 34. minucie. Pniówek wyrównał w drugiej części, po niecałej godzinie gry, a gola na wagę remisu strzelił Mateusz Szatkowski. Tylko remis z ostatnią ekipą tabeli, to z pewnością zawód dla podopiecznych Grzegorza Łukasika.

Zdecydowanemu liderowi nie dali rady piłkarze Rekordu B-B. U siebie polegli 0:2 z Górnikiem Polkowice. Do przerwy Twierdza w Cygańskim Lesie zdołała się jeszcze obronić. W ostatnim kwadransie lider zadał dwa ciosy autorstwa najskuteczniejszego w III lidze - Mariusza Szuszkiewicza i wywiózł zasłużone zwycięstwo z Bielska-Białej. Goście mogli wygrać nawet wyżej ale jeszcze przy stanie bezbramkowym Piotr Azikiewicz nie wykorzystał rzutu karnego podyktowanego za zagranie ręką.

Smutne święta spędzą radzionkowskie "Cidry", które doznały wysokiej porażki w Gaciach z Foto-Higieną. Mecz był wyrównany tylko w I połowie, która zakończyła się 1:1. Na gola gospodarzy odpowiedział w 28. minucie Marcin Trzcionka. W II odsłonie wyższość dolnosląskiego beniaminka już nie podlegała dyskusji, co miejscowi udokumentowali trzema, kolejnymi golami.