Lider nadal w Jastrzębiu - wyniki 8. kolejki III ligi (video)

Kapitan Kamil Jadach (biała koszulka) tym razem bramki nie strzelił, ale jego GKS 1962 Jastrzębie pozostał liderem tabeli III ligi. Kapitan Kamil Jadach (biała koszulka) tym razem bramki nie strzelił, ale jego GKS 1962 Jastrzębie pozostał liderem tabeli III ligi.

W 8. kolejce zwycięstwa odniosła prowadząca dwójka. Liderem w dalszym ciągu pozostaje GKS 1962 Jastrzębie. Remis Pniówka i porażka zabrzańskich rezerw.

Lider z Jastrzębia-Zdroju wygrał po raz 6. w sezonie, ale zwycięstwo przyszło mu z wielkim trudem. Gdy w 19. minucie po dośrodkowaniu z wolnego Piotr Pacholski główką trafił po raz pierwszy, wydawało się, że GKS odniesie kolejną, wysoką wiktorię.

Tymczasem niespodziewanie pod koniec I połowy ambitny beniaminek z Zielonej Góry doprowadził do remisu, po strzale z dystansu Alberta Cipiora. Nie bez winy był tutaj bramkarz gospodarzy Grzegorz Drazik, któremu piłka prześlizgnęła się po rękawicach.

W drugiej odsłonie miejscowi od 70. minuty przystąpili do szturmu na bramkę Przemysława Krajewskiego, który wychodził obronną ręką z wielu groźnych sytuacji. Na kwadrans przed końcem golkiper Falubazu obronił nawet karnego Alego Farida i wydawało się, że beniaminek sprawi sensację.

"GieKSa" grała jednak do końca i w 87. minucie po akcji rezerwowych i podaniu Dominika SzczęchaDaniel Szczepan strzałem przy słupku zapewnił podopiecznym Jarosława Skrobacza kolejny komplet punktów.

GKS 1962 Jastrzębie - Falubaz Zielona Góra 2:1 (1:1)
(Piotr Pacholski 19', Daniel Szczepan 87' - Albert Cipior 38')

GKS 1962: Drazik - Kulawiak, Pacholski, Szymura, Mazurkiewicz, Farid Ali (86' Kopacz), Musioł (90' Kawula),  Tront,  Zajączkowski (54' Szczęch), Caniboł (70' Szczepan), Jadach.

Falubaz ZG: Krajewski -  Droszczak,  Borys (72' Babij), Ostrowski, Górski, Kaczmarczyk,  Cipior, Górecki (70' Piwowarski), Koppenhagen, Andrzejczak (89' Pawłowski), Chyrek (81' Siebert).

Blisko wygranej byli także piłkarze Pniówka Pawłowice. Rozpędzający się zespół Jana Wosia objął w Bielsku-Białej prowadzenie po pięknym woleju Marcina Sobczaka w 38. minucie gry. Chwilę później równie efektownie uderzył Michał Szczyrba, ale fantastyczną paradą popisał się Bartosz Poloczek.

W drugiej odsłonie przeważali już gospodarze i w 73. minucie odpowiedzieli bramką z dystansu Damiana Szczęsnego. Zacięte spotkanie zakończyło się więc sprawiedliwym podziałem punktów. Bielszczanie nie wygraii już 4-tego meczu z rzędu, natomiast goście z Pawłowic w ostatnich 4 spotkaniach uzbierali 8 oczek.

BKS Stal Bielsko-Biała - Pniówek Pawłowice Śląskie 1:1 (0:1)
(Damian Szczęsny 73' - Marcin Sobczak 38')

BKS Stal: Poloczek, Dzionsko, Zdolski, Felsch, Radomski (46' Prokopów), Szczęsny, Czaicki (53' Sobala), Karcz, Bezak (46' Caputa), Chrapek, Pląskowski (71' Iskrzycki)

Pniówek: Nowak, Szary, Lalko, Goik, Lorenc, Glenc, Ciuberek (76' Benek), Kostecki, Krakowski (86' Szymura), Szczyrba, Sobczak (63' Majsner).

Prawdziwy rollercoaster przeżyli kibice w Zabrzu, w trakcie spotkania rezerw Górnika ze Skrą Częstochową. Wynik na murawie zmieniał się jak w kalejdoskopie. Od prowadzenia rozpoczęli "Górnicy" - gol Łukasza Wolsztyńskiego z 28. minuty, by na kwadrans przed końcem przegrywać 1:2. Dla częstochowian trafili tuż po przerwie z karnego Karol Tomczyk, a w 75. minucie poprawił Damian Nowak

Gdy w 81. minucie miejscowym udało się doprowadzić do remisu dzięki bramce Andrzeja Trubehy, wydawało się że spotkanie zakończy się podziałem punktów. Jednakże w ostatniej akcji meczu to "Skrzaki", za sprawą ponownie Nowaka unieśli ręce w geście triumfu.

Rewelacyjny wicelider tabeli - Stal Brzeg pokonał 2:0 "Rekordzistów" z Bielska-Białej i dzięki temu beniaminek z Opolszczyzny jest tylko dwa punkty za plecami liderującego Jastrzębia. Tradycyjnie w niedzielę o godz. 16:00 w Turzy Śląskiej beniaminek Unia podejmie Piasta Żmigród, kończąc tym samym 8. serię spotkań III ligi.

Wyniki 8. kolejki III ligi, 9-11 września:

9 września
KS Polkowice - Śląsk II Wrocław 4:0 (3:0)
(Karol Fryzowicz 7', Mariusz Szuszkiewicz 17', 33', Mateusz Surożyński 47')

10 września

Górnik II Zabrze - Skra Częstochowa 2:3 (1:0)
(Łukasz Wolsztyński 28', Andrzej Trubeha 81' - Karol Tomczyk 46' (karny), Damian Nowak 75', 92')

Stal Brzeg - Rekord Bielsko-Biała 2:0 (0:0)
(Bartłomiej Kulczycki 48', Michał Maj 89')

Miedź II Legnica - Ruch Zdzieszowice 2:1 (0:1)
(Lucjan Zieliński 49', Łukasz Chodyga 70' (karny) - Michał Bachor 41')

Olimpia Kowary - Lechia Dzierżoniów 1:1
(Mateusz Jaros 60' - Marcin Buryło 43')

Górnik Wałbrzych - Ślęza Wrocław 1:1 (0:1)
(Marcin Morawski 59' - Mateusz Kluzek 7' (karny)

11 września
Unia Turza Śląska - Piast Żmigród 1:2 (1:1)
(Dawid Hanzel 32' (karny) - Grzegorz Mazurek 17', Damian Celuch 88')

Media

Skrót i konferencja prasowa po meczu GKS 1962 Jastrzębie - Falubaz Zielona Góra (źródło: JasNet)