Wydrukuj tę stronę

Niesamowita druga połowa meczu w Świdnicy. Ruch z nawiązką odrobił straty - wyniki 1. kolejki III ligi

• Napisał

W meczu inaugurującym sezon 2020/2021 na boiskach III ligi zespół Ruchu Chorzów przegrywał do przerwy z Polonią Świdnica już 0:2. Jednak w drugiej połowie Niebiescy strzelili cztery gole nie tracąc przy tym żadnego i odnieśli efektowne zwycięstwo.

Podopieczni trenera Łukasza Berety po zmianie stron przeszli na grę z trójką obrońców, rywale cofnęli się i przez całą drugą połowę nie potrafili oddać strzału na bramkę Kamila Lecha. W 55. minucie do remisu doprowadził Mariusz Idzik, który wykorzystał dogranie Łukasza Janoszki. Po siedmiu minutach był już remis. Sprzed pola karnego uderzył Michał Mokrzycki, między słupkami nie popisał się Bartłomiej Kot, który nie zdołał odbić piłki. Dla pomocnika było to dopiero pierwsze trafienie dla Ruchu, w którym gra od wiosny 2019 roku.

Z każdą kolejną minutą gospodarze mieli coraz mniej sił. Goście czekali na kolejne okazje i doczekali się w 76. minucie. Po dograniu z rogu debiutujący w niebieskiej koszulce Kacper Kawula z bliska wbił futbolówkę do siatki. Cztery minuty później po kontrze Piotr Kwaśniewski wykorzystał zawahanie Kota i dość anemicznym strzałem głową ustalił wynik gry na 4:2.

Fatalnie rozpoczął się sezon dla Gwarka Tarnowskie Góry, który doznał klęski na własnym boisku w meczu z rezerwami Zagłębia Lubin.