Niebiescy mistrzami jesieni! Polonia czai się tuż, tuż. Pniówek i Goczały także wysoko - wyniki 19. kolejki III ligi [AKTUALIZACJA]

Ruch Chorzów w doliczonym czasie gry pokonał rezerwistów Górnika Zabrze, tym samym pieczętując zasłużony tytuł mistrza jesieni! Decydującego gola w 93. minucie mocną główką po rzucie rożnym zdobył Patryk Sikora.

Przez kilka godzin na fotelu lidera rozgościła się Polonia Bytom, która także 1:0 wygrała ze Stalą Brzeg. Poloniści dla odmiany zapewnili sobie zwycięstwo już na samym początku spotkania. Wysoko po raz kolejny wygrał Pniówek Pawłowice i przerwę przezimuje na zasłużonej 4. lokacie

Kolejną wyjazdową wygraną zapewnił sobie w Gorzowie Wielkopolskim rewelacyjny beniaminek - LKS Goczałkowice-Zdrój. Dwie bramki dla Goczałów zdobył młodzieżowiec Bartosz Marchewka, który tym samym zrównał się liczbą goli ze swoim doświadczonym partnerem z drużyny - Piotrem Ćwielongiem.

Zgodnie z przewidywaniami, wysoko wygrał Rekord B-B w domowym starciu z beniaminkiem z Opolszczyzny - Polonią Nysa. Odwrotnie niż Gwarek Tarnowskie Góry. Gwarki nie miały żadnych szans w potyczce we Wrocławiu przeciwko Ślęzie.

Pochwały dla ROW-u 1964 Rybnik. Podopieczni Rolanda Buchały już po 26. minutach przegrywali różnicą dwóch goli. Pomimo tego w II odsłonie odrobili straty, a decydująca bramka padła minute przed końcowym gwizdkiem arbitra.

Wyniki 19. kolejki III ligi:

Ruch Chorzów - Górnik II Zabrze
1:0 - Patryk Sikora 90'+3

Polonia Bytom - Stal Brzeg 1:0 (1:0)
1:0 - Dawid Krzemień 4'

Warta Gorzów Wlkp. - LKS Goczałkowice-Zdrój 1:2 (1:2)
0:1 - Bartosz Marchewka 19'
0:2 - Bartosz Marchewka 29'
1:2 - Paweł Posmyk 39' (k)

Lechia Zielona Góra - ROW 1964 Rybnik 2:2 (2:0)
1:0 - Szymon Kobusiński 2'
2:0 - Szymon Kobusiński 26'
2:1 - Marcel Vasiľ 64'
2:2 - Łukasz Krakowczyk 89'

Ślęza Wrocław - Gwarek Tarnowskie Góry 4:1 (1:0)
1:0 - Mateusz Stempin 27'
2:0 - Mateusz Stempin 64'
2:1 - Adam Dzido 69'
3:1 - Piotr Stępień 71'
4:1 - Piotr Stępień 81'

Rekord Bielsko-Biała - Polonia Nysa 3:0 (1:0)
1:0 - Daniel Iwanek 35'
2:0 - Marcin Mączka 63'
3:0 - Daniel Iwanek 71'

MKS Kluczbork - Pniówek Pawłowice 0:3 (0:1)
0:1 - Wojciech Caniboł 8'
0:2 - Mateusz Szatkowski 69'
0:3 - Dawid Hanzel 75'

Piast Żmigród - Miedź II Legnica 1:1 (1:0)
1:0 - Grzegorz Mazurek 6'
1:1 - Artiom Carastoian 90'+1

Polonia-Stal Świdnica - Foto-Higiena Gać 0:5 (0:2)

16 goli - Marcin Przybylski (Foto-Higiena Gać),
11 goli - Piotr Ćwielong (LKS Goczałkowice Zdrój), Bartosz Marchewka (LKS Goczałkowice Zdrój), Adam Setla (Polonia Nysa), Piotr Stępień (Ślęza Wrocław),
10 goli - Damian Celuch (Stal Brzeg), Dawid Hanzel (Pniówek Pawłowice), Bartosz Włodarczyk (MKS Kluczbork), Bartosz Zynek (Zagłębie II Lubin),
9 goli - Filip Latusek (MKS Kluczbork),
8 goli - Wojciech Caniboł (Pniówek Pawłowice), Maciej Koziara (Miedź II Legnica), Daniel Stanclik (Piast Żmigród),
7 goli - Bartłomiej Korbecki (Górnik II Zabrze), Jakub Kuczera (ROW 1964 Rybnik), Paweł Posmyk (Warta Gorzów Wlkp.), Patryk Stefański (Polonia Bytom), Szymon Szymański (Rekord Bielsko-Biała).

1.  Ruch Chorzów 18 44 14 2 2 48-15
2.  Polonia Bytom 18 42 13 3 2 43-18
3.  Ślęza Wrocław 18 38 11 5 2 44-18
4.  Pniówek Pawłowice 18 33 10 3 5 32-22
5.  LKS Goczałkowice Zdr. 18 32 10 2 6 33-25
6.  Lechia Zielona Góra 18 28 8 4 6 29-30
7.  Zagłębie II Lubin 18 25 7 4 7 30-22
8.  MKS Kluczbork 18 25 7 4 7 34-34