Ruch wygrywa mecz na szczycie rzutem na taśmę, Polonia wywozi komplet punktów z Zabrza - wyniki 25. kolejki III ligi

W niezwykle dramatycznych okolicznościach zespół Ruchu Chorzów odwrócił na swoją korzyść losy meczu ze Ślęzą Wrocław. Niebiescy w samej końcówce zdobyli dwa gole i pokonali dotychczasowego lidera.

Mecz na trzecioligowym szczycie dostarczył niesamowitych emocji. Podopieczni trenera Łukasza Berety objęli prowadzenie w 18. minucie gry po trafieniu Łukasza Janoszki. Tuż po przerwie goście z Wrocławia zdobyli wyrównującego gola. Jego autorem był Piotr Stępień. Ślęza poszła za ciosem i w 67.minucie na Cichej prowadziła, kiedy to z bliska piłkę do bramki Ruchu skierował Kornel Traczyk. Niebiescy grali jednak do końca. W 88. minucie w zamieszaniu powstałym w polu karnym gości po dośrodkowaniu z rzutu wolnego z najprzytomniej zachował się Konrad Kasolik i doprowadził do wyrównania. Kiedy rozpoczęła się pierwsza z doliczonych minut gospodarze przeprowadzili wzorową kontrę. Składającego się do strzału Daniela Paszka podciął jeden z obrońców Ślęzy i sędzia podyktował rzut karny. Jego pewnym egzekutorem był Mariusz Idzik.

Również w ostatnich minutach dwa gole na wagę zwycięstwa strzeliła drużyna Polonii Bytom. W derbowym meczu z rezerwami Górnika Zabrze poloniści przegrywali po golu Kamila Lukoszka. Na pięć minut przed końcem z rzutu karnego wyrównał doświadczony Marcin Lachowski, a w doliczonym czasie gry gola na wagę trzech punktów dla zespołu z Bytomia strzelił Sebastian Pączko.

W drugim derbowym meczu rozgrywanym w tej kolejce na Górnym Śląsku Gwarek Tarnowskie Góry pokonał ROW 1964 Rybnik po dwóch trafieniach Patryka Joachima. Goście odpowiedzieli tylko jednym trafianiem - z rzutu karnego gola zdobył Jan Janik.

Trwa świetna passa Pniówka Pawłowice. Drużyna trenera Grzegorza Łukasika odniosła kolejne zwycięstwo, mimo że w pojedynku z Rekordem Bielsko-Biała przegrywała do przerwy 0:1. W drugiej połowie zdobyła jednak trzy gole: najpierw wyrównał Dawid Weis, na prowadzenie wyprowadził gospodarzy Kamil Spratek, a wynik w doliczonym czasie gry ustalił Przemysław Szkatuła.

Wyniki 25. kolejki:

Górnik II Zabrze - Polonia Bytom 1:2 (0:0)
1:0 - Lukoszek, 72 min.
1:1 - Lachowski, 85 min. (karny)
1:2 - Pączko, 90 min.
Górnik II: Neugebauer – Szymański, Surowiec, Wingralek, Flak – Korbecki, Lukoszek, Baranowicz, Szkudlarek – Hrosu, Dziedzic.
Polonia: Brzozowski – Budzik, Bedronka, Radkiewicz, Górka – Konieczny, Żagiel (70. Stefański), Płonka, Wróbel (77. Ochwat), Pączko (90. Mróz) – Celuch (70. Lachowski).

Gwarek Tarnowskie Góry - ROW 1964 Rybnik 2:1 (1:1)
1:0 - Joachim, 43 min.
2:0 - Janik, 45 min. (karny)
2:1 - Joachim, 87 min. (karny)
Gwarek: Wiśniewski – Dyląg, Timochina, Barbus, Pipia – Siwek (60. Pach), Kuliński, Borycka (60. Pośpiech), Dworaczek (90. Skrzyniarz) – Joachim (90. Obuchowski), Chwastek.
ROW: Plewka – Janik (90. Stolz), Pytlik, Krotofil – Gajda, Sobik (59. Wiora), Tomaszewski, Kuzior (90. Cywka), Migus (60. Kukuła) – Kuczera, Gomola.

Ruch Chorzów - Ślęza Wrocław 3:2 (1:0)
1:0 - Janoszka, 18 min.
1:1 - Stępień, 48 min.
1:2 - Traczyk, 67 min.
2:2 - Kasolik, 88 min.
3:2 - Idzik, 90 min. (karny)
Ruch: Bielecki - Będzieszak, Kasolik, Kawula, Kwaśniewski, Wyroba, Naugebauer (68. Paszek), Foszmańczyk, Idzik, Biskup, Janoszka.

Pniówek Pawłowice - Rekord Bielsko-Biała 3:1 (0:1)
0:1 - Iwanek, 10 min.
1:1 - Weis, 50 min.
2:1 - Spratek, 61 min.
3:1 - Szkatuła, 90 min.
Pniówek: Gocyk – Szkatuła, Ciuberek, Pańkowski (30. Płowucha), Glenc (82. Mazurkiewicz) – Weis, Spratek, Łukasik (90. Wiciński), Łaski (30. Morcinek) – Hanzel (82. Szatkowski), Caniboł.

Warta Gorzów Wielkopolski - Piast Żmigród 4:0 (2:0)
1:0 - Mikołajczak, 10 min.
2:0 - Posmyk, 38 min.
3:0 - Sikorski, 51 min.
4:0 - Stawikowski, 64 min.

Polonia Świdnica - Zagłębie II Lubin 4:2 (1:2)

Miedź II Legnica - Polonia Nysa 0:0

LKS Goczałkowice-Zdrój - Lechia Zielona Góra 0:2 (0:1)
0:1 - Mycan, 34 min.
0:2 - Kaczmarczyk, 73 min.

MKS Kluczbork - Foto-Higiena Gać 0:1 (0:1)

19 goli - Mariusz Idzik (Ruch Chorzów), Adam Żak (Polonia Bytom),
17 goli - Szymon Kobusiński (Lechia Zielona Góra), Piotr Stępień (Ślęza Wrocław),
16 goli - Adam Setla (Polonia Nysa),
14 goli - Piotr Ćwielong (LKS Goczałkowice Zdrój), Dawid Hanzel (Pniówek Pawłowice),
12 goli - Bartosz Marchewka (LKS Goczałkowice Zdrój),
11 goli - Michał Mokrzycki (Ruch Chorzów), Bartosz Włodarczyk (MKS Kluczbork),
10 goli - Wojciech Caniboł (Pniówek Pawłowice), Damian Celuch (Stal Brzeg), Jakub Kuczera (ROW 1964 Rybnik), Filip Latusek (MKS Kluczbork), Robert Pisarczuk (Ślęza Wrocław), Paweł Posmyk (Warta Gorzów Wielkopolski), Szymon Szymański (Rekord Bielsko-Biała), Bartosz Zynek (Zagłębie II Lubin).

źródło: inf. własna / tabela za 90minut.pl