Wydrukuj tę stronę

Dziesiąte z rzędu zwycięstwo Niebieskich, Polonia wygrywa, Pech Gwarka, koniec serii Pniówka - wyniki 28. kolejki III ligi

FOTO: Dariusz Grabiński FOTO: Dariusz Grabiński

Piłkarze Ruchu Chorzów odnieśli w Zielonej Górze dziesiąte zwycięstwo z rzędu i mkną do II ligi. Polonia Bytom pokonała gorzowską Wartę. Dobiegła końca świetna seria dziesięciu spotkań bez porażki Pniówka Pawłowice. Gwarek Tarnowskie Góry decydującego o porażce gola stracił w ostatnich sekundach.

Wyniki 28. kolejki:

ROW 1964 Rybnik - LKS Goczałkowice-Zdrój 1:1 (0:1)
0:1 - Ćwielong, 43 min.
1:1 - Janik, 90 min. (karny)
ROW: Plewka – Janik, Pacholski, Pytlik (68. Boda), Gajda – Warmiński, Tomaszewski, Migus (59. Pochcioł), Baranskyi – Kuczera (31. Krakowczyk), Gomola.

Polonia Bytom - Warta Gorzów Wielkopolski 3:1 (2:0)
1:0 - Żagiel, 16 min.
2:0 - Ochwat, 34 min.
2:1 - Sikorski, 52 min.
3:1 - Budzik, 90 min.
Polonia: Kamiński – Budzik, Bedronka, Belica, Górka (77. Wróbel) – Konieczny, Żagiel, Płonka, Krzemień (85. Lachowski), Stefański (68. Pączko) – Ochwat (77. Celuch).

Foto-Higiena Gać - Gwarek Tarnowskie Góry 3:2 (1:0)
1:0 - Orzechowski, 42 min.
1:1 - P. Joachim, 46 min.
1:2 - Dzido, 60 min.
2:2 - Orzechowski, 61 min.
3:2 - Piórecki, 90 min.
Gwarek: Wiśniewski – Dyląg, Dzido, Czajkowski, Pipia – Dworaczek, Barbus, Kuliński, Pośpiech (65. Rakowiecki, 90. K. Joachim) – Chwastek, P. Joachim (65. Jarka).

Lechia Zielona Góra - Ruch Chorzów 0:2 (0:1)
0:1 - Kwaśniewski, 42 min.
0:2 - Mokrzycki, 79 min. (karny)
Ruch: Bielecki – Kawula (46. Kozłenko), Mokrzycki, Kulejewski – Będzieszak, Foszmańczyk (83. Siwek), Neugebauer, Kowalski – Kwaśniewski, Janoszka (87. Rudek), Paszek (61. Guzdek).

Polonia Nysa - Górnik II Zabrze 1:2 (1:1)
1:0 - Setla, 35 min.
1:1 - Korbecki, 41 min.
1:2 - Lubaski, 83 min.
Górnik II: Neugebauer - Szymański, Wingralek, Surowiec - Flak (83. Lubaski), Dziedzic (67. Pranica), Baranowicz, Szkudlarek - Korbecki, Lukoszek (67. Kulanek) - Kiklaisz (90. Całka).

Stal Brzeg - Pniówek Pawłowice 1:0 (0:0)
1:0 - Andrzejczak, 77 min.
Pniówek: Gocyk – Mazurkiewicz, Płowucha, Ciuberek, Szkatuła – Łaski (79. Wiciński), Spratek, Morcinek, Łukasik – Caniboł (70. Hanzel), Szatkowski.

Zagłębie II Lubin - MKS Kluczbork 4:0 (1:0)
1:0 - Sypek, 31 min.
2:0 - Sypek, 64 min.
3:0 - Sypek, 75 min.
4:0 - Pieńko, 77 min.

Ślęza Wrocław - Piast Żmigród 2:2 (1:0)
1:0 - Samiec, 27 min.
1:1 - Kępczyński, 48 min,
2:1 - Stępień, 66 min.
2:2 - Zabielski, 90 min. (samobójczy)

Rekord Bielsko-Biała - Polonia Świdnica 7:3 (4:2)
0:1 - Myrta, 6 min.
1:1 - Ciućka, 11 min.
2:1 - Wróblewski, 14 min.
3:1 - Szymański, 24 min. (karny)
3:2 - Myrta, 38 min. (karny)
4:2 - Szymański, 39 min.
5:2 - Wróblewski, 46 min.
6:2 - Wróblewski, 57 min.
7:2 - Mucha, 78 min.
7:3 - Czarny, 88 min.

Pauzowała: Miedź II Legnica

1.  Ruch Chorzów 27 71 23 2 2 70:20
2.  Polonia Bytom 26 58 18 4 4 59:29
3.  Ślęza Wrocław 27 57 17 6 4 69:27
4.  Pniówek Pawłowice 27 55 17 4 6 49:30
5.  Zagłębie Lubin 27 41 12 5 10 49:34
6.  Rekord Bielsko-Biała 26 40 11 7 8 49:35
7.  Lechia Zielona Góra 26 40 11 7 8 37:35
8.  LKS Goczałkowice-Zdrój 27 40 12 4 11 46:41
9.  Stal Brzeg 26 38 10 8 8 47:37
10.  Gwarek Tarnowskie Góry 26 34 9 7 10 40:51
11.  MKS Kluczbork 27 33 9 6 12 40:54
12.  Górnik II Zabrze 27 31 9 4 14 42:46
13.  Miedź II Legnica 26 27 7 6 13 30:43
14.  Warta Gorzów Wielkopolski 27 27 8 3 16 29:45
15.  ROW 1964 Rybnik 26 27 6 9 11 34:47
16.  Piast Żmigród 27 26 5 11 11 40:48
17.  Foto-Higiena Gać 26 25 6 7 13 36:58
18.  Polonia Nysa 26 17 4 5 17 30:64
19.  Polonia Świdnica 27 16 5 1 21 33:85

Czołówka klasyfikacji strzelców:

21 goli - Marcin Przybylski (Foto-Higiena Gać)
20 goli - Mariusz Idzik (Ruch Chorzów), Piotr Stępień (Ślęza Wrocław)
19 goli - Adam Żak (Polonia Bytom)
17 goli - Szymon Kobusiński (Lechia Zielona Góra), Adam Setla (Polonia Nysa)
15 goli - Piotr Ćwielong (LKS Goczałkowice-Zdrój), Bartosz Marchewka (LKS Goczałkowice-Zdrój), Szymon Szymański (Rekord Bielsko-Biała)
14 goli - Dawid Hanzel (Pniówek Pawłowice)
12 goli - Michał Mokrzycki (Ruch Chorzów)
11 goli - Damian Celuch (Stal Brzeg 10, Polonia Bytom 1), Paweł Posmyk (Warta Gorzów Wielkopolski), Bartosz Włodarczyk (MKS Kluczbork)

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami

Dziesiąte z rzędu zwycięstwo Niebieskich, Polonia wygrywa, Pech Gwarka, koniec serii Pniówka - wyniki 28. kolejki III ligi - SportowaSIlesia.pl - portal pozytywnych wrażeń sportowych
Logo
Wydrukuj tę stronę

Dziesiąte z rzędu zwycięstwo Niebieskich, Polonia wygrywa, Pech Gwarka, koniec serii Pniówka - wyniki 28. kolejki III ligi

FOTO: Dariusz Grabiński FOTO: Dariusz Grabiński

Piłkarze Ruchu Chorzów odnieśli w Zielonej Górze dziesiąte zwycięstwo z rzędu i mkną do II ligi. Polonia Bytom pokonała gorzowską Wartę. Dobiegła końca świetna seria dziesięciu spotkań bez porażki Pniówka Pawłowice. Gwarek Tarnowskie Góry decydującego o porażce gola stracił w ostatnich sekundach.

Wyniki 28. kolejki:

ROW 1964 Rybnik - LKS Goczałkowice-Zdrój 1:1 (0:1)
0:1 - Ćwielong, 43 min.
1:1 - Janik, 90 min. (karny)
ROW: Plewka – Janik, Pacholski, Pytlik (68. Boda), Gajda – Warmiński, Tomaszewski, Migus (59. Pochcioł), Baranskyi – Kuczera (31. Krakowczyk), Gomola.

Polonia Bytom - Warta Gorzów Wielkopolski 3:1 (2:0)
1:0 - Żagiel, 16 min.
2:0 - Ochwat, 34 min.
2:1 - Sikorski, 52 min.
3:1 - Budzik, 90 min.
Polonia: Kamiński – Budzik, Bedronka, Belica, Górka (77. Wróbel) – Konieczny, Żagiel, Płonka, Krzemień (85. Lachowski), Stefański (68. Pączko) – Ochwat (77. Celuch).

Foto-Higiena Gać - Gwarek Tarnowskie Góry 3:2 (1:0)
1:0 - Orzechowski, 42 min.
1:1 - P. Joachim, 46 min.
1:2 - Dzido, 60 min.
2:2 - Orzechowski, 61 min.
3:2 - Piórecki, 90 min.
Gwarek: Wiśniewski – Dyląg, Dzido, Czajkowski, Pipia – Dworaczek, Barbus, Kuliński, Pośpiech (65. Rakowiecki, 90. K. Joachim) – Chwastek, P. Joachim (65. Jarka).

Lechia Zielona Góra - Ruch Chorzów 0:2 (0:1)
0:1 - Kwaśniewski, 42 min.
0:2 - Mokrzycki, 79 min. (karny)
Ruch: Bielecki – Kawula (46. Kozłenko), Mokrzycki, Kulejewski – Będzieszak, Foszmańczyk (83. Siwek), Neugebauer, Kowalski – Kwaśniewski, Janoszka (87. Rudek), Paszek (61. Guzdek).

Polonia Nysa - Górnik II Zabrze 1:2 (1:1)
1:0 - Setla, 35 min.
1:1 - Korbecki, 41 min.
1:2 - Lubaski, 83 min.
Górnik II: Neugebauer - Szymański, Wingralek, Surowiec - Flak (83. Lubaski), Dziedzic (67. Pranica), Baranowicz, Szkudlarek - Korbecki, Lukoszek (67. Kulanek) - Kiklaisz (90. Całka).

Stal Brzeg - Pniówek Pawłowice 1:0 (0:0)
1:0 - Andrzejczak, 77 min.
Pniówek: Gocyk – Mazurkiewicz, Płowucha, Ciuberek, Szkatuła – Łaski (79. Wiciński), Spratek, Morcinek, Łukasik – Caniboł (70. Hanzel), Szatkowski.

Zagłębie II Lubin - MKS Kluczbork 4:0 (1:0)
1:0 - Sypek, 31 min.
2:0 - Sypek, 64 min.
3:0 - Sypek, 75 min.
4:0 - Pieńko, 77 min.

Ślęza Wrocław - Piast Żmigród 2:2 (1:0)
1:0 - Samiec, 27 min.
1:1 - Kępczyński, 48 min,
2:1 - Stępień, 66 min.
2:2 - Zabielski, 90 min. (samobójczy)

Rekord Bielsko-Biała - Polonia Świdnica 7:3 (4:2)
0:1 - Myrta, 6 min.
1:1 - Ciućka, 11 min.
2:1 - Wróblewski, 14 min.
3:1 - Szymański, 24 min. (karny)
3:2 - Myrta, 38 min. (karny)
4:2 - Szymański, 39 min.
5:2 - Wróblewski, 46 min.
6:2 - Wróblewski, 57 min.
7:2 - Mucha, 78 min.
7:3 - Czarny, 88 min.

Pauzowała: Miedź II Legnica

1.  Ruch Chorzów 27 71 23 2 2 70:20
2.  Polonia Bytom 26 58 18 4 4 59:29
3.  Ślęza Wrocław 27 57 17 6 4 69:27
4.  Pniówek Pawłowice 27 55 17 4 6 49:30
5.  Zagłębie Lubin 27 41 12 5 10 49:34
6.  Rekord Bielsko-Biała 26 40 11 7 8 49:35
7.  Lechia Zielona Góra 26 40 11 7 8 37:35
8.  LKS Goczałkowice-Zdrój 27 40 12 4 11 46:41
9.  Stal Brzeg 26 38 10 8 8 47:37
10.  Gwarek Tarnowskie Góry 26 34 9 7 10 40:51
11.  MKS Kluczbork 27 33 9 6 12 40:54
12.  Górnik II Zabrze 27 31 9 4 14 42:46
13.  Miedź II Legnica 26 27 7 6 13 30:43
14.  Warta Gorzów Wielkopolski 27 27 8 3 16 29:45
15.  ROW 1964 Rybnik 26 27 6 9 11 34:47
16.  Piast Żmigród 27 26 5 11 11 40:48
17.  Foto-Higiena Gać 26 25 6 7 13 36:58
18.  Polonia Nysa 26 17 4 5 17 30:64
19.  Polonia Świdnica 27 16 5 1 21 33:85

Czołówka klasyfikacji strzelców:

21 goli - Marcin Przybylski (Foto-Higiena Gać)
20 goli - Mariusz Idzik (Ruch Chorzów), Piotr Stępień (Ślęza Wrocław)
19 goli - Adam Żak (Polonia Bytom)
17 goli - Szymon Kobusiński (Lechia Zielona Góra), Adam Setla (Polonia Nysa)
15 goli - Piotr Ćwielong (LKS Goczałkowice-Zdrój), Bartosz Marchewka (LKS Goczałkowice-Zdrój), Szymon Szymański (Rekord Bielsko-Biała)
14 goli - Dawid Hanzel (Pniówek Pawłowice)
12 goli - Michał Mokrzycki (Ruch Chorzów)
11 goli - Damian Celuch (Stal Brzeg 10, Polonia Bytom 1), Paweł Posmyk (Warta Gorzów Wielkopolski), Bartosz Włodarczyk (MKS Kluczbork)

Artykuły powiązane

Projekt i realizacja Ahoj! Marketing