Damian Nowak zrezygnował z pracy w Odrze Wodzisław

FOTO: odra.wodzislaw.pl FOTO: odra.wodzislaw.pl

Damian Nowak zrezygnował z prowadzenia drużyny Odry Wodzisław. Dotychczasowy szkoleniowiec beniaminka III ligi decyzję podjął w konsekwencji problemów finansowych wodzisławskiego klubu.

Trener Nowak informację o rezygnacji z pracy w Odrze przekazał dyrektorowi klubu Damianowi Wróblowi w poniedziałek (4 października), jednak rozmowy i ostateczna decyzja podjęta została w czwartek (7 października). Nowak objął Odrę 29 kwietnia tego roku i wywalczył z zespołem awans do rozgrywek III ligi, pokonując w barażach rezerwy Rakowa Częstochowa.

– Trener zrezygnował z pracy głównie przez sytuację finansową klubu i brak gwarancji na szybką poprawę tej sytuacji. O jego decyzji wiedziałem od kilku dni, jednak codziennie rozmawialiśmy i szukaliśmy jeszcze takiego rozwiązania, by trener kontynuował pracę. Ostatecznie się nie udało i  oficjalnie możemy powiedzieć, że trener zakończył pracę w Odrze Wodzisław - wyjaśnia na stronie internetowej Odry dyrektor Wróbel.

W zaplanowanym na sobotę (9 października) meczu z Gwarkiem Tarnowskie Góry obowiązki pierwszego trenera wodzisławskiej drużyny przejmie dotychczasowy asystent Mieczysław Jakubowski.

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami