Wydrukuj tę stronę

Unia znowu na tarczy - niedzielne mecze w III lidze

• Napisał
Piłkarze beniaminka Unii Turza Śląska - po raz kolejny w odwrocie. Piłkarze beniaminka Unii Turza Śląska - po raz kolejny w odwrocie.

Z trzech niedzielnych meczów, do skutku doszły tylko dwa. Po raz kolejny przegrywa u siebie beniaminek z Turzy Śląskiej.

Beniaminek Unia Turza Śląska tradycyjnie w niedzielne popołudnie podejmował u siebie Ruch Zdzieszowice. Niestety podopieczni Jana Adamczyka po raz 4. przegrali na własnym boisku i jeszcze głębiej zakopali się w strefie spadkowej.

Po porażce 1:2 w 10. kolejce III ligi, "Unici" zajmują 16. lokatę z 8. punktami na koncie. Za ich plecami są już tylko zespoły: Lechii Dzierżoniów oraz Górnika Wałbrzych, który ma jednakże w zanadrzu zaległy mecz do rozegrania.  Dzięki wygranej popularne "Zdzichy" awansowały już na 5. miejsce w ligowej tabeli.

Pierwsza połowa niedzielnego spotkania przebiegała pod dyktando gości z Opolszczyzny. Zespół trenera Adama Noconia udokumentował ją w 39. minucie. Z prawej strony dośrodkował Dawid Czapliński, a Łukasz Damrat nie dał szans Janowi Sitko.

Po zmianie stron gospodarze przystąpili do śmielszych ataków i mecz się wyrównał. Turzanie dopięli swego na kwadrans przed końcem, gdy po koronkowej akcji do siatki Zdzieszowic trafił Mateusz Sitnik.

Niestety trzy minuty później dekoncentracja miejscowych kosztowała ich utratę pełnej puli. Jarosław Wieczorek wypuścił w "czeską uliczkę" rezerwowego Mateusza Szatkowskiego, który w sytuacji sam na sam - nie dał szans golkiperowi Unii.

Unia Turza Śląska - Ruch Zdzieszowice 1:2 (0:1
(Mateusz Sitnik 75 - Łukasz Damrat 39, Mateusz Szatkowski 79)
Unia T.: Sitko – Jagła, Bochenek, Radler, Szymiczek - Pawlusiński, Markiewicz (73. Staniczek), Sikorski, Domin, Kulczyk - Hanzel (45. Sitnik).

Ruch Zdz.: Kleemann - Nowak, Kostrzycki, Bachor, Kiliński - Zapotoczny (77 Wanat), Czajkowski, Damrat, Wieczorek, Sotor (66 Szatkowski) - Czapliński.

W drugim niedzielnym spotkaniu wrocławska Ślęza wrzuciła po przerwie drugi bieg i odesłała z kwitkiem do domu Skrę Częstochowa. Dzięki wygranej "Ślężanie" awansowali na 3. miejsce w tabeli, ze stratą 4. punktów do liderującego GKS-u 1962 Jastrzębie.  Mecz w Legnicy został odwołany z powodu wirusa i epidemii w zespole Górnika Wałbrzych.