Unia Turza osiada na dnie, remis "wzmocnionych" rezerw Górnika - niedzielne mecze w III lidze (aktualizacja)

W niedzielnych meczach III ligi kolejnej porażki doznał beniaminek z Turzy Ślaskiej. Rezerwy Górnika przywożą z Wrocławia punkt.

Mimo zmiany trenera, nie widać poprawy i efektów punktowych w grze beniaminka z Turzy Ślaskiej. Podopieczni Piotra Haudera doznali bolesnej porażki na własnym boisku z drużyną częstochowskiej Skry. Mecz rozpoczął się fatalnie dla gospodarzy. Już w 2. minucie błąd Piotra Szymiczka wykorzystał jego imiennik - Nocoń i celnym strzałem z linii pola karnego dał prowadzenie Skrze.

W 20. minucie gry strzelec pierwszego gola uruchomił prostopadłym podaniem Huberta Tylca, który podwyższył na 2:0 dla gości. W 36. minucie meczu nadzieję "Unitom" przywrócił celnym  strzałem z rzutu wolnego Dariusz Pawlusiński.

W drugiej połowie "Skrzaki" w pełni jednak kontrolowały grę, a na dwie minuty przed końcem spotkania, Tylec po raz drugi sfinalizował szybki kontratak i ustalił ostateczny wynik gry. Po 14. kolejce gier, piłkarze z Turzy Sląskiej mają tylko 11 punktów na koncie i razem z: Górnikiem Wałbrzych, Olimpia Kowary i Lechią Dzierżoniów zajmują 4 ostatnie, spadkowe miejsca w tabeli III ligi.

W spotkaniu rezerwistów z Legnicy i Zabrza padł bezbramkowy remis. Górnik II nie dał rady strzelić nawet bramki, mimo że tym razem w jego składzie pojawiło się kilka "wzmocnień"  z pierwszego zespołu (m.in.: Dawid Plizga, Oleksandr Szeweluchin czy Aleksander Kwiek). "Górnicy" mieli swoje okazje, ale bardzo dobrze w bramce gospodarzy spisywał się Michał Piotrowski., Natomiast po strzale K. Zielińskiego piłka trafiła w poprzeczkę bramki Szukały.

Natomiast niespodziewanie komplet punktów we Wrocławiu zostawiły "Zdzichy". W całym spotkaniu przeważali piłkarze Ruchu ale razili nieskutecznością, m.in.: Jarosław Wieczorek przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Ślaska II, a Zapotoczny trafił w słupek.

W drugiej połowie gola dla gospodarzy na kwadrans przed końcem zdobył Idzik. Tym samym, bardzo dobrze spisujący się ostatnio w lidze podopieczni Adama Noconia (5 zwycięstw z rzędu) - tracą już 5 punktów do lidera z Jastrzębia.

Unia Turza - Skra Częstochowa 1:3 (1:2)
0:1 - Nocoń, 2 min.
0:2 - Tylec, 20 min.
1:2 - Dariusz Pawlusiński, 36 min.
1:3 - Tylec, 88 min.
Unia T.: Sitko - Szymiczek, Radler (46' Staniczek), Bochenek, Jagła, Kuczok, Sikorski, Pawlusiński Dawid (32' Sitnik, 77' Kulczyk), Pawlusiński Dariusz, Gałecki, Hanzel

Skra Cz-wa: Kotecki - Mastalerz, Bałaszkiewicz, Kopeć, Obuchowski, Musiał, Kowalczyk, Nocoń, Olejnik, Tomczyk (78' Włodarczyk), Tylec (90' Witkowski).

Miedź II Legnica - Górnik II Zabrze 0:0
Miedź II: Piotrowski - Cierpka, Miazga, Krawczun, Wójcik - Stachowski, Karbowy (71' L. Zieliński), K. Zieliński, Gardzielewicz, Chodyga - Poręba.
Górnik II: Szukała - Teichman, Szeweluchin, Kosznik - Pikul (63' Trubeha), Kwiek, Żurkowski, Plizga, Wolsztyński - Urynowicz, Skrzypczak (55' Dyląg).

Śląsk II Wrocław - Ruch Zdzieszowice 1:0 (0:0)