Jastrzębie rozgromiło w sparingu beniaminka!

W rozegranym w Jastrzębiu-Zdroju sparingu dwóch III-ligowców, miejscowy GKS 1962 wysoko wygrał z beniaminkiem Unią Turza Śląska. Jedną z bramek zdobył testowany Kamil Męzik.

Oprócz piłkarza Granicy Ruptawa, trener Jarosław Skrobacz sprawdzał także m.in. Kacpra Kawulę, Tomasza Dzidę, Piotra Trąda i Marcina Mizię - wszyscy ze Szkółki Piłkarskiej MOSiR Jastrzębie-Zdrój oraz Wojciecha Orła (ROW Rybnik) i Pawła Miczka (Polonia Marklowice). W sparingu w szeregach gospodarzy nie wystąpili kontuzjowani: stoper Kamil Szymura oraz napastnik Wojciech CanibołPiłkarze Unii Turza Śląska nie dotrzymywali kroku drużynie GKS 1962 Jastrzębie (foto: KoKo)

Jastrzębianie zdominowali swoich rywali, czego wyrazem było efektowne zwycięstwo. Prowadzenie GKS-owi dał próbowany w ataku Ukrainiec Ali Farid, który już w 4. minucie skutecznie egzekwował rzut karny po faulu na nim samym. Na 2:0 bardzo szybko podwyższył testowany Kamil Męzik, który dostał piłkę za plecy obrońców od juniora MOSiR-u Jastrzębie Tomasza Dzidy i lobem pokonał bramkarza Turzy. Najlepszej okazji dla gości w tej części gry nie wykorzystał Dawid Hanzel, który przestrzelił rzut karny!

Kolejne bramki padły już w drugiej połowie, gdzie przewaga gospodarzy nad Unią nie podlegała już dyskusji. Najpierw pięknym uderzeniem z rzutu wolnego z około 20 metrów w okolicach okienka, piłkę umieścił Damian Tront, a dobił gości w 81. minucie ponownie lobując golkipera Daniel Szczepan, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym Unitów. Dodatkowo strzał Szczepana wylądował na poprzeczce bramki Turzy, a zmierzającą do pustej bramki piłkę wybił z linii Piotr Szymiczek. Podopiecznych trenera Zbigniewa Adamczyka stać było tylko na honorowe trafienie pod koniec sparingu, kiedy to wykorzystali oni niefrasobliwość i błąd obrony GKS-u.

Mocno zafrasowana mina trenera Adamczyka po wysoko przegranym sparingu (foto: KoKo)

12 lipiec 2016, Jastrzębie-Zdrój, godzina 18:00.

GKS 1962 Jastrzębie - Unia Turza Śląska

1:0 Ali Farid, 4. min. (karny)

2:0 Kamil Męzik 16. min.

3:0 Damiant Tront 68. min.

4:0 Daniel Szczepan 81. min.

4:1 zawodnik testowany 85. min.

GKS 1962 Jastrzębie: Drazik (46 Świerczek) - Duda (46 Kulawiak), Kawula (46 Orzeł), Pacholski (46 Mizia), Mazurkiewicz (46 Zajączkowski) - Męzik (46 Tront), Musioł (46' Miczek)- Kopacz (46 Trąd, 60 Gwóźdż) , Dzida(34 Trąd, 46 Szczepan)), Szczęch (46' Weis, 65 Trąd) - Farid (46 Jadach)

Unia Turza Śląska: Musioł (46 zawodnik testowany) - zawodnik testowany (46 Gojny), Bochynek (46 Kuczok), Radler, zawodnik testowany (46 Szymiczek) - Pawlusiński (46 zawodnik testowany), Markiewicz (46 Staniczek), Sikorski (46 Gałecki), Kuczok (46 Domin), Kulczyk (46 zawodnik testowany) - Hanzel (46 zawodnik testowany)

źródło: inf. własna/ GKS 1962 Jastrzębie/ Unia Turza Śląska