[Sparingowo]: "Cidry" nie dały rady Skrze [video]

(foto: Ruch Radzionków) (foto: Ruch Radzionków)

W pierwszym, zimowym sparingu Ruch Radzionków uległ w Częstochowie wyżej notowanej Skrze.

W pierwszej połowie mecz kontrolny był bardzo wyrównany, ale po zmianie stron i wymianie prawie całego składu - przewagę na sztucznej murawie boiska przy Loretańskiej osiągnęli wyżej notowani częstochowianie. Dla III-ligowych "Skrzaków" był to już drugi w tym roku mecz kontrolny, ale dopiero pierwsze zwycięstwo.

Gole dla podopiecznych trenera Jakuba Dziółki zdobyli : Patryk Mularczyk, Michał Kowalczyk oraz sprawdzany piłkarz z rezerw GKS-u Katowice. Jedyną bramkę dla żółto-czarnych "Cidrów" zdobył także testowany pomocnik - Kamil Kopeć.

Po godzinie gry uderzył on zza pola karnego i dzięki rykoszetowi doprowadził do stanu 2:1. Ostatnie słowo należało jednak do Skry, która mogła wygrać jeszcze wyżej, ale w 90. minucie golkiper Radzionkowa - Robert Glanc obronił rzut karny autorstwa Adriana Błaszkiewicza.

W zespole Ruchu zabrakło kontuzjowanych: Marcina Trzcionki i Sebastiana Foszmańczyka, chorego Szymona Woźnickiego oraz Kamila Banasia i Bartosza Kucharskiego. Trener Kamil Rakoczy uważnie przyglądał się za to czwórce testowanych piłkarzy. Byli to: Tomasz Harmata z Silesii Miechowice oraz Kopeć, Marcel Gieroń i Bartosz Nawrocki - wszyscy ze Stadionu Śląskiego Chorzów.

Skra Częstochowa - Ruch 3:1 (1:0)
(testowany 39, Mularczyk 52, Kowalczyk 76 - Kopeć 62)
Skra Cz-wa (I połowa): Kosut - Gerega, Mastalerz, Holik, Witkowski - Niedbała, Musiał, Olejnik, zawodnik zaproszony 1 - Nocoń, Mularczyk (II połowa): Kotecki - Gerega (59' Ogłaza), Woldan, Błaszkiewicz,  Obuchowski - Niedbała (59' Matyja), Nocoń (59' zawodnik zaproszony 2), Olejnik (59' Wierus), Mularczyk (59' M. Kowalczyk) - Nocoń (59' Marek) - Rumin.
Ruch Radz.: Krupa (61' Glanc) - Borowiec, Harmata (46' Staszowski), Nowara, Bąk (46' Skalski), Dziewulski (46' Gieroń), Rocki (46' Cepek), Kuliński (46' Łabojko), Kopeć (76' Mateja), Hermasz (46' Leszczyński), Wojsyk (46' Nawrocki).

źródło: inf. własna / Ruch R. / Skra Cz.