Grzegorz Jakosz zastąpił Pawła Krzysztoporskiego w Unii Racibórz

Grzegorz Jakosz zastąpił Pawła Krzysztoporskiego w Unii Racibórz

Grzegorz Jakosz został nowym trenerem czwartoligowej Unii Racibórz. Zastąpił na tym stanowisku Pawła Krzysztoporskiego, który zrezygnował z prowadzenia raciborskiego zespołu.

Krzysztoporski trenerem Unii został w maju br. Uratował zespół przed spadkiem z z Haiz IV ligi i udanie rozpoczął nowy sezon. Raciborzanie zajmują obecnie siódme miejsce w tabeli grupy II. Dotychczasowy szkoleniowiec Unii prowadzenie czwartoligowca łączył z pracą w Akademii Piłkarskiej "Młoda GieKSa" w Katowicach. Obowiązki te w dużym stopniu kolidowały ze sobą i chyba to legło u podstaw rezygnacji z pracy w Raciborzu.

Nowy szkoleniowiec Unii Grzegorz Jakosz jest wychowankiem raciborskiego klubu. Ma za sobą bogatą karierę piłkarską. Przez cztery sezony grał we Włókniarzu Kietrz, a potem przeniósł się do GKS-u Bełchatów. W sezonie 2003/2004 zadebiutował w barwach Górnika Zabrze. Potem występował w kolejnych klubach Ekstraklasy: Polonii Warszawa, Arce Gdynia i Odrze Wodzisław. Na szczeblu centralnym zagrał jeszcze GKP Gorzów Wielkopolski i Chojniczance Chojnice. Karierę trenerską rozpoczął w trzecioligowej wówczas Odrze Wodzisław w sezonie 2013/2014. Od lipca 2015 roku był trenerem Rafako Racibórz. W roli trenera Unii zadebiutuje w najbliższą sobotę (6 października) w meczu z liderem grupy II Haiz IV ligi - LKS Czaniec.

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami