Szombierki Bytom - LKS Goczałkowice-Zdrój - starcie o awans do III ligi

Szombierki Bytom - LKS Goczałkowice-Zdrój - starcie o awans do III ligi

W sobotę (20 czerwca) na boisku w Łaziskach Górnych drużyny Szombierek Bytom i LKS Goczałkowice-Zdrój zagrają o awans do III ligi. Spotkanie barażowe definitywnie zakończy sezon ligowy w Śląskim Związku Piłki Nożnej.

Po raz pierwszy doszło do sytuacji, że o tym kto awansuje na trzecioligowy szczebel decydować ma jeden mecz. Dotychczas na zakończenie sezonu zwycięzcy obu grup śląskiej IV ligi rozgrywali dwumecz, który wyłaniał szczęśliwca mogącego świętować promocję do III ligi. Jednak w tym roku wszystko jest wyjątkowe. Czwartoligowe rozgrywki zakończone zostały po rundzie jesiennej. W wyniku pandemii koronawirusa zarząd Śląskiego Związku Piłki Nożnej zmuszony był odwołać rundę rewanżową. Wówczas też, po konsultacjach z drużynami zajmującymi pierwsze miejsca w obu grupach czyli Szombierkami Bytom i LKS Goczałkowice-Zdrój, zapadła decyzja, że o awansie zadecyduje jeden mecz rozegrany na neutralnym terenie. 

Spotkanie to odbędzie się w najbliższą sobotę (20 czerwca) w boisku Polonii Łaziska Górne. Początek meczu wyznaczony został na godz. 18.00. Jeżeli po podstawowym czasie gry wynik będzie nierozstrzygnięty zarządzona zostanie dogrywka. Jeżeli i ona zakończy się remisem o awansie zadecydują rzuty karne. Wiadomo też, że mecz rozegrany zostanie bez udziału publiczności, ale ŚlZPN zadbał o to, by w internecie można było śledzić bezpośrednią transmisję w jego przebiegu. Będzie ona dostępna już od godz. 17.30 pod linkiem: https://youtu.be/kV9H_3JwmgU.

 

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami