Spadki i zagrożenia w ZINA IV lidze i ZINA klasie okręgowej - analiza

Spadki i zagrożenia w ZINA IV lidze i ZINA klasie okręgowej - analiza

Rozgrywki ZINA IV ligi i ZINA klasy okręgowej dobiegają końca. W cieniu rywalizacji o awanse na wyższe szczeble trwa też zacięta walka o pozostanie na dotychczasowych poziomach. O tym ile drużyn spadnie z poszczególnych grup decyduje jednak sytuacja w tabeli III ligi.

Niestety piłkarze klubów czwartoligowych, którzy sezon kończą w najbliższą sobotę (11 czerwca), po zejściu z boisk o tym kogo czeka degradacja czy też mecze barażowe, dowiedzą się dopiero tydzień później. Na kolejny weekend czerwca zaplanowana jest bowiem ostatnia kolejka trzecioligowców. A tam nadal dwie górnośląskie drużyny zamieszane są w walkę o utrzymanie. Sytuacja wygląda tak, że na chwilę obecną ani Odra Wodzisław, ani Gwarek Tarnowskie Góry nie są pewne pozostania na kolejny sezon w III lidze. Ewentualna degradacja dotknie jednak tylko jeden zespół z naszego regionu. 

W przedstawionej poniżej analizie pokusiliśmy się o przedstawienie każdego wariantu możliwego na tym etapie rozgrywek:

ZINA IV liga

Jeżeli z III ligi nie spadnie ani Odra Wodzisław ani Gwarek Tarnowskie Góry:
- z grupy I spadają: Unia Rędziny i Jedność 32 Przyszowice; Przemsza Siewierz gra baraż z 14. zespołem grupy II (obecnie Czarni Gorzyce)o pozostanie w ZINA IV lidze;
- z grupy II spadają: LKS Bestwina i Czarni-Góral Żywiec; Czarni Gorzyce grają baraż z 14. zespołem grupy I (obecnie Przemsza Siewierz) o pozostanie w ZINA IV lidze.

Jeżeli z III ligi spadnie Odra Wodzisław lub Gwarek Ornontowice:
- z grupy I spadają: Przemsza Siewierz, Unia Rędziny i Jedność 32 Przyszowice;
- z grupy II spadają: Czarni Gorzyce, LKS Bestwina i Czarni-Góral Żywiec.

ZINA klasa okręgowa

Bytom - Zabrze

Zgodnie z regulaminem spadają drużyny zajmujące lokaty 15. i 16 (obecnie Górnik Bobrowniki Śląskie i Czarni Pyskowice). W związku ze spadkiem z ZINA IV ligi Jedności 32 Przyszowice degradacja dotknie też zespół z 14. lokaty (obecnie Sokół Orzech).

Racibórz - Rybnik

Zgodnie z regulaminem rozgrywek spadają drużyny zajmujące lokaty 15., 16. i 17. (obecnie Silesia Lubomia, Rymer Rybnik i KS 1905 Krzanowice). Jeżeli z ZINA IV ligi spadną Czarni Gorzyce to degradacja dotknie też zespół z 14. lokaty (obecnie Granica Ruptawa).

Katowice - Sosnowiec

Zgodnie z regulaminem spadają drużyny zajmujące lokaty od 15. do 18. (obecnie RKS Grodziec, Grunwald Ruda Śląska, Źródło Kromołów i Ostoja Żelisławice). Jeżeli z ZINA IV ligi spadnie Przemsza Siewierz to degradacja dotknie też zespół z lokaty 14. (obecnie Slavia Ruda Śląska).

Tychy - Bielsko-Biała

Zgodnie z regulaminem spadają drużyny zajmujące lokaty 15. i 16. (obecnie KS Bestwinka i Piast Gol Bieruń). W związku ze spadkiem z ZINA IV ligi LKS Bestwina degradacja dotknie też zespół z 14. lokaty (obecnie Ogrodnik Cielmice).

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami