Walkower dla Rozwoju Katowice za mecz z Unią Kosztowy

Mecz 7. kolejki ZINA IV ligi pomiędzy z Unią Kosztowy a Rozwojem Katowice został zweryfikowany jako walkower 3:0 na korzyść katowickiego zespołu. Na boisku wygrali mysłowiczanie 4:1.

Komisja do spraw rozgrywek Śląskiego Związku Piłki Nożnej na posiedzeniu 26 września zweryfikowała mecz 7. kolejki IV ligi grupy I pomiędzy zespołami Unia Kosztowy a Rozwój Katowice (na boisku 4:1) z dnia 17 września. jako walkower 0:3. W drużynie LKS Unia Kosztowy przekroczona została dopuszczalna liczba wymian zawodników w drugiej połowie. Oznacza to, że Rozwój w tabeli I grupy IV ligi śląskiej przesunął się z dziewiątego na szóste miejsce i po ośmiu kolejkach ma w dorobku nie 10, a 13 punktów. Drużyna z dzielnicy Mysłowic zaś wskutek weryfikacji wyniku spadła na ostatnie 16. miejsce.

Na tym samym posiedzeniu komisja uznała, że brak jest podstaw do weryfikacji meczu IV ligi grupy II MKS LędzinyROW 1964 Rybnik z 10 września walkowerem i utrzymała wynik z boiska (2:1). Zgodnie ze sprawozdaniem w MKS Lędziny z numerem 11 grał Bartosz Wodnicki, a z numerem 22 Jakub Kaziszyn. W sprawozdaniu ponadto zapisano, że w 63. minucie nastąpiła zmiana – za zawodnika z numerem 11 Bartosza Wodnickiego (młodzieżowca) wszedł zawodnik z numerem 10 Sebastian Rzepa (senior). Z kolei w 75. minucie boisko opuścił z numerem 20 Vitalii Miklosh (senior), a wszedł z numerem 16 Dawid Pułtorak (młodzieżowiec). ROW wniósł o weryfikację zawodów walkowerem w związku z brakiem przez 12 minut młodzieżowca. Komisja ds. rozgrywek Śląskiego ZPN po wysłuchaniu obu stron, sędziego głównego, a także po zapoznaniu się z materiałami w sprawie stwierdziła, że zawodnik Bartosz Wodnicki (młodzieżowiec) wpisany do sprawozdania z numerem 11 grał cały mecz faktycznie z numerem 17, a Jakub Kaziszyn wpisany do sprawozdania z numerem 22 grał z numerem 11 i to on w 63. minucie został wymieniony na Sebastiana Rzepę z numerem 10. Obaj zawodnicy - Bartosz Wodnicki i Jakub Kaziszyn - byli wpisani do sprawozdania z imienia i nazwiska, a zatem byli uprawnieni do gry w tym meczu. Komisja ds. Rozgrywek Śląskiego ZPN skierowała wniosek do Komisji Dyscypliny
o wyciagnięcie konsekwencji dyscyplinarnych wobec kierownika drużyny MKS Lędziny za niewłaściwe wypełnienie protokołu.