Ruch gromi Slavię czyli "szkoda, że państwo tego nie widzieli" (video - bramki)

ruchradzionkow.com ruchradzionkow.com

W spotkaniu rozegranym przy pustych trybunach Slavia Ruda Śląska przegrała z Ruchem Radzionków. Goście zdobyli pół tuzina goli.

Powoli staje się tradycją pojedynków Slavii z "Cidrami", iż spotkania te rozgrywane są bez udziału publiczności. Tak było w poprzednim sezonie, tak było też w sobotę (29 października). Zadecydowało o tym tzw. względy bezpieczeństwa. Szkoda, bo z pewnością kibice gości chcieliby zobaczyć wysokie zwycięstwo swojej drużyny.

Wynik w 16. minucie otworzył Robert Wojsyk wykańczając strzałem głową centrę Marcina Trzcionki. W 41. minucie po kontrze i drugiej asyście kapitana Ruchu stan meczu ładnym lobem nad bramkarzem podwyższył Piotr Rocki. Trzeci gol padł w doliczonym czasie pierwszej połowy, kiedy odegraną przez Konrada Bąka piłkę z bliska do siatki wbił Wojsyk.

Na kolejne trafienia Ruchu trzeba było poczekać do końcówki meczu. W 79. minucie na 4:0 podwyższył rezerwowy Mateusz Hermasz, któremu na pustą bramkę piłkę wyłożył Trzcionka, zaliczając swoją trzecią w tym meczu asystę. Piątego gola w 84. minucie strzelił Patryk Cepek finalizując podanie Rockiego. Ten sam piłkarz cztery minut później po centrze Kamila Banasia strzałem głową ustalił wynik meczu.

Dla gospodarzy była to już szósta porażka z rzędu. Sytuacja zespołu Slavii w tabeli robi się co raz trudniejsza.

Slavia Ruda Śląska - Ruch 0:6 (0:3)
0:1 - Wojsyk, 16 min.
0:2 - Rocki, 41 min.
0:3 - Wojsyk, 45 min.
0:4 - Hermasz, 79 min.
0:5 - Cepek, 84 min.
0:6 - Cepek, 88 min.
Slavia: Strąk - Szymański, Met, Wujec, Szablicki, M. Rejmanowski, Moritz, Zalewski, Maciejewski (73. Maciaszczyk), Puschhaus, Lach (75. Jamrozy).
Ruch: Kucharski - Banaś, Dziewulski, Staszowski, Dyr (59. Skalski), Cepek, Trzcionka (87. Woźnicki), Łabojko, Bąk (72. Hermasz), Rocki, Wojsyk (78. Nowara).