Klęska Górnika w Warszawie. Piast wciąż w formie!

Źródło: legia.com Źródło: legia.com

W meczu 14. kolejki Lotto Ekstraklasy Piast Gliwice pewnie pokonał na własnym stadionie drużynę Wisły Kraków. Z kolei Górnik Zabrze został rozgromiony przez warszawską Legię aż 4:0.

Pierwsza bramka w spotkaniu mistrza Polski z „Trójkolorowymi” padła już w 13. minucie. Na listę strzelców wpisał się Carlitos. Kilkanaście minut później z rzutu karnego wynik podwyższył Michał Kucharczyk. Na tym się, jednak nie skończyło. W 36. minucie gości dobił Dominik Nagy.

W drugiej połowie stroną lepszą znów była Legia. Podopieczni Ricardo Sa Pinto ustalili wynik meczu w 82. minucie. Po raz drugi na listę strzelców wpisał się Carlitos.

Górnik z dorobkiem 12 punktów zajmuje aktualnie 15. miejsce w tabeli Lotto Ekstraklasy.

Legia Warszawa – Górnik Zabrze 4:0 (3:0)
1:0 – Carlitos, 13 min.
2:0 – Kucharczyk 30 min. (karny)
3:0 – Nagy 36 min.
4:0 – Carlitos 82 min.
Legia: Radosław Majecki - Marko Vesovic, Mateusz Wieteska, Artur Jędrzejczyk, Adam Hlousek - Michał Kucharczyk, Cafu, Sebastian Szymański (76. Jose Kante), Andre Martins (67. Domagoj Antolic), Dominik Nagy - Carlitos (83. Cristian Pasquato)
Górnik: Tomasz Loska - Kacper Michalski, Dani Suarez, Paweł Bochniewicz, Daniel Liszka - Kamil Zapolnik (67. Adam Ryczkowski), Szymon Matuszek, Szymon Żurkowski, Jesus Jimenez - Łukasz Wolsztyński (78. Daniel Smuga), Igor Angulo (54. Rafał Wolsztyński)

Kolejny dobry mecz zaliczyli zawodnicy Piasta Gliwice. Piastunki z wielką łatwością w piątkowy wieczór pokonali Wisłę Kraków 2:0 i umocnili swoją pozycję w czołówce tabeli. W 23. minucie prowadzenie zespołowi z Gliwic dał Patryk Dziczek. Wychowanek Piasta, wykorzystał znakomite dośrodkowanie z rzutu rożnego. Podopieczni Waldemara Fornalika mogli po pierwszej połowie być pewni zwycięstwa, gdyby lepszą skutecznością wykazali się Mateusz Mak, Piotr Parzyszek czy Tom Hateley.

Gliwickie trybuny ożywił w 88. minucie Patryk Sokołowski, który precyzyjnym strzałem spoza pola karnego pozbawił złudzeń ekipę Wisły Kraków. Dla gliwiczan było to setne wygrane spotkanie w historii występów w Ekstraklasie.

Piast Gliwice – Wisła Kraków 2:0 (1:0)
1:0 –  Dziczek, 23 min.
2:0 – Sokołowski, 88 min.
Piast: Frantisek Plach - Martin Konczkowski, Jakub Czerwiński, Aleksandar Sedlar, Mikkel Kirkeskov - Mateusz Mak (79. Denis Gojko), Tom Hateley, Joel Valencia, Patryk Dziczek, Jorge Felix (86. Patryk Sokołowski) - Piotr Parzyszek (62. Michal Papadopulos).
Wisła: Mateusz Lis - Jakub Bartkowski, Marcin Wasilewski, Maciej Sadlok, Rafał Pietrzak - Rafał Boguski (64. Martin Kostal), Zoran Arsenic, Jesus Imaz, Vullnet Basha (46. Dawid Kort), Kamil Wojtkowski - Zdenek Ondrasek (66. Paweł Brożek).

1.  Legia Warszawa 14 26 7 5 2 24-16
2.  Lechia Gdańsk 13 25 7 4 2 23-15
3.  Piast Gliwice 14 25 7 4 3 21-17