Górnik Zabrze rozgromił, upokorzył i pogrążył Zagłębie Sosnowiec

• Napisane przez  Szymon Kędzierski

W ostatnim spotkaniu 33. kolejki Lotto Ekstraklasy Górnik Zabrze rozgromił na własnym stadionie Zagłębie Sosnowiec 4:0. Bramki dla zabrzan strzelali: Boris Sekluić, Jesus Jimenez i Igor Angulo.

Gospodarze otworzyli worek z bramkami już w 28 min. Po akcji Angulo piłkę do siatki Zagłębia wpakował obrońca - Sekulić. Dokładnie dziesięć minut później wynik podwyższył Jimenez. Tuż przed przerwą na 3:0 strzelił  ponownie Angulo.

Po zmianie stron na beniaminka z Sosnowca spadł kolejny ciężki cios. Po drugiej żółtej kartce z boiska wyleciał Patryk Mraz. Minutę później bramkę strzelił Kamil Zapolnik. Po analizie VAR gola jednak nie uznano. W 78. minucie Zagłębie dobił Angulo. Hiszpan ma już na swoim koncie 22 trafienia i pewnie zmierza po koronę króla strzelców ligi.

Zagłębie musi liczyć na cud, jeżeli chce wystąpić w przyszłym sezonie w Lotto Ekstraklasie. Podopieczni Valdasa Ivanauskasa do bezpiecznej pozycji tracą siedem punktów na 4 kolejki do końca. Z kolei Górnik po czwartej z rzędu wygranej może być prawie pewny utrzymania.

Górnik Zabrze - Zagłębie Sosnowiec 4:0 (3:0)
1:0 - Boris Sekulić 28'
2:0 - Jesus Jimenez 38'
3:0 - Igor Angulo 43'
4:0 - Igor Angulo 79'
Górnik: Martin Chudy - Boris Sekulić, Dani Suarez, Paweł Bochniewicz, Adrian Gryszkiewicz - Mateusz Matras - Kamil Zapolnik (73' Szymon Matuszek), Walerian Gwilia (80' Adam Orn Arnarson), Szymon Żurkowski, Jesus Jimenez - Igor Angulo (88' Łukasz Wolsztyński).
Zagłębie: Dawid Kudła - Giorgos Mygas, Mateusz Cichocki, Martin Toth, Patrik Mraz - Mateusz Możdżeń, Lukas Gressak (59' Sebastian Milewski) - Tomasz Nawotka (41' Giorgi Gabedawa), Szymon Pawłowski, Żarko Udovicić - Vamara Sanogo (52' Piotr Polczak).
Sędziował: Szymon Marciniak (Płock). Żółte kartki: Gwilia - Mraz, Pawłowski, Możdżeń. Czerwona kartka: Patrik Mraz (50' - za drugą żółtą kartkę). Widzów: 11 549.

1.  Legia Warszawa 33  66 (60)  20 6 7 52-33
2.  Lechia Gdańsk 33  63 (60)  18 9 6 50-33
3.  Piast Gliwice 33  62 (53)  18 8 7 53-32
4.  Jagiellonia Białystok 33  51 (47)  14 9 10 49-46
5.  Zagłębie Lubin 33  50 (47)  15 5 13 52-42
6.  Cracovia 33  48 (48)  14 6 13 40-39
7.  Lech Poznań 33  48 (43)  14 6 13 46-44
8.  Pogoń Szczecin 33  47 (43)  13 8 12 51-49