Górnik Zabrze rozpoczął sezon pod remisu w Płocku

• Napisane przez  Szymon Kędzierski

W ostatnim spotkaniu pierwszej kolejki rozgrywek PKO BP Ekstraklasy Górnik Zabrze na wyjeździe zremisował z Wisłą Płock 1:1. Bramkę dla zabrzan strzelił Igor Angulo.

Górnik mógł zacząć poniedziałkowe spotkanie od mocnego uderzenia. W 15. minucie rzutu karnego nie wykorzystał król strzelców z poprzedniego sezonu Angulo. Chwilę później podopiecznych trenera Marcina Brosza od straty bramki uchroniła poprzeczka.

Po zmianie stron Przemysław Wiśniewski faulował w polu karnym Oskara Zawadę. Na jedenasty metr podszedł Dominik Furman i dał gospodarzą prowadzenie. Wyrównał w 75. minucie Angulo, który został obsłużony dokładnym podaniem przez Łukasza Wolsztyńskiego. Ostatecznie mecz Wisły Płock z Górnikiem Zabrze zakończył się remisem 1:1.

Wisła Płock – Górnik Zabrze 1:1 (0:0)
1:0 – Furman, 48 min. (karny)
1:1 – Angulo, 75 min.
Wisła: Żynel – Rzeźniczak, Marcjanik, Uryga, Tomasik – Rasak, Furman, Merebaszliwi (63. Nowak), Szwoch (88. Kwietniewski), Stevanović – Zawada (80. Stępiński).
Górnik: Chudy – Sekulić, Wiśniewski, Bochniewicz, Janza – Zapolnik, Matuszek (70. Ambrosiewicz), Matras (86. Bainović), Manneh (46. Wolsztyński), Jimenez – Angulo.