Emocjonujący mecz w Zabrzu. Górnik wygrał z Cracovią

Może na wyjazdach sobie nie radzą, ale na własnym boisku potrafią pokonać każdego. Górnik Zabrze po emocjonującym meczu wygrał z wiceliderem tabeli PKO BP Ekstraklasy Cracovią 3:2.

W wyjściowym składzie Górnika w porównaniu do spotkania w Poznaniu nastąpiły dwie zmiany. Powracający do pierwszej jedenastki Igor Angulo zajął miejsce Piotra Krawczyka, natomiast na pozycji prawego obrońcy oglądaliśmy debiutującego w zabrzan barwach Stavrosa Vasilantonopoulosa, który zastąpił Dariusza Pawłowskiego. Drugi z zakontraktowanych w tym tygodniu Greków, Georgios Giakoumakis, zasiadł na ławce rezerwowych.

Górnik mógł rozpocząć to spotkanie od mocnego uderzenia. Już w drugiej minucie piłkę przed polem karnym gości przejął Erik Jirka, jego strzał został zablokowany, ale odbita futbolówka trafiła pod nogi Łukasza Wolsztyńskiego. Próba minięcia wychodzącego z bramki Borisa Peskovica zakończyła się niepowodzeniem. Niestety po kolejnych trzech minutach to Cracovia objęła prowadzenie. Po dograniu z prawej strony Michała Wdowiaka, z bliskiej odległości na bramkę uderzył Rafael Lopes.

Na wyrównanie kibice Górnika musieli czekać do 26. minuty. Igor Angulo zagrał wzdłuż pola karnego, piłka trafiła do Janży, a nieudany strzał Słoweńca przerodził się w idealne dogranie. Futbolówka trafiła w znajdującego się przed bramką Jesusa Jimeneza i wturlała do siatki.

Na początku drugiej połowy Górnik objął prowadzenie. Piłka dośrodkowana z narożnika boiska została trącona przez gracza gości i trafiła do czekającego przed polem karnym Jirki. Słowak bez zastanowienia uderzył z półwoleja, a uderzona z wielką mocą futbolówka ugrzęzła w siatce. Od tego momentu spotkanie nabrało rumieńców. W 67. minucie goście doprowadzili do wyrównania. Po wrzutce z rzutu wolnego Sergiu Hanci precyzyjnym strzałem głową popisał się Michał Helik.

Odpowiedź zabrzan była wyśmienita. Jimenez znalazł doskonałym podaniem wbiegającego w pole karne Vasilantonopoulosa. Grek oddał mocny, płaski strzał, po którym piłka obiła się jeszcze od słupka i wpadła do siatki.

Górnik Zabrze – Cracovia 3:2 (1:1)
0:1 – Lopes, 5 min.
1:1 – Jimenez, 26 min.
2:1 – Jirka, 56 min.
2:2 – Helik, 67 min.
3:2 – Vasilantonopoulos, 71 min.

Górnik: Chudy – Vasilantonopoulos, Wiśniewski, Bochniewicz, Janża (56. Giakoumakis) – Jirka, Prochazka, Manneh (79. Matuszek), Jimenez – Wolsztyński (34. Koj), Angulo.
Cracovia: Pesković – Diego, Helik, Dytiatiev, Pestka – Dimun, Thiago (78. van Amersfoort) – Hanca, Fiolić (21. Rakoczy; 77. Strózik), Wdowiak – Lopes.