Piast Gliwice znokautował Podbeskidzie

W imponującym stylu zespół Piasta Gliwice rozprawił się z ekipą Podbeskidzia Bielsko-Biała. Ekipa trenera Waldemara Fornalika zdobyła pod Klimczokiem pięć goli nie tracąc przy tym ani jednego.

Piast objął prowadzenie w 38. minucie. Michał Chrapek tak strzelał na bramkę rywala, że piłka trafiła na głowę Jakuba Świerczoka. Gliwicki napastnik bez problemów pokonał Michala Peskovica. Trzy minuty później było już 0:2. Po faulu Aleksandera Komora na Świerczoku sędzia podyktował rzut karny, który wykorzystał sam poszkodowany.

Po przerwie Piast wyczekał gospodarzy, którym impetu do zdobycie kontaktowego gola starczyła na zaledwie kwadrans. Gliwiczanie trzecią bramkę zdobyli w 60. minucie gry. Gerard Badia dośrodkował z rzutu rożnego, a celną „główką” popisał się Piotr Malarczyk.

W końcówce ubiegłoroczni mistrzowie Polski swoją wyższość udokumentowali jeszcze dwoma golami. Najpierw rezerwowy Piasta Sebastian Milewski w 84. minucie wbiegając w pole karne w walce o piłkę uprzedził Komora, po czym technicznym strzałem pokonał bramkarza. Wynik spotkania na 0:5 w doliczonym czasie gry ustalił inny rezerwowy drużyny z Gliwic Tiago Alves.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Piast Gliwice 0:5 (0:2)
0:1 - Świerczok, 38 min.
0:2 - Świerczok, 41 min. (karny)
0:3 - Malarczyk, 60 min.
0:4 - Milewski, 83 min.
0:5 - Alves, 90+2 min.
Podbeskidzie: Pesković - Modelski, Komor, Bashlai, Danielak - Kocsis (66. Bieroński), Figiel (46. Rzuchowski) - Sitek (58. Gutowski), Sierpina (58. Makushko) - Biliński, Roginić (66. Nowak).
Piast: Plach - Konczkowski, Huk, Malarczyk, Holubek - Sokołowski, Chrapek (79. Żyro), Jodłowiec (87. Lipski), Badia (71. Milewski) - Steczyk (87. Pyrka), Świerczok (79. Alves).