Porażka we mgle. Górnik Zabrze przegrał z Cracovią

Nieudanie zakończył tegoroczne występy na stadionie imienia Ernesta Pohla zespół Górnika Zabrze. W meczu 13. kolejki PKO BP Ekstraklasy zabrzanie ulegli Cracovii Kraków 0:2.

Decydująca o losach meczu okazała się akcja z 42. minuty. Piłkę w pole karne zagrywał Michael Gardawski, odbił ją Giannis Masouras i nastąpiła chwila konsternacji, gdyż arbiter udał się na konsultację z systemem VAR. Niestety dla gospodarzy decyzja Bartosza Frankowskiego oznaczała rzut karny dla gości, który na bramkę zamienił Pelle van Amersfoort.

W drugiej połowie podopieczni trenera Marcina Brosza próbowali atakować, ale niewiele z tego wynikało. Tymczasem ostanie słowo należało do ofensywnie usposobione obrońcy Cracovii Michala Siplaka. Najpierw w 60 minucie niewiele brakło, a pokonałby Martina Chudego strzałem z bliskiej odległości. Chwilę później zagrał do van Amersfoorta i ten uderzył obok bramki. W 63 minucie Siplak był już konkretniejszy, tym razem role się odwróciły i to Holender zagrał do Słowaka a ten ze stoickim spokojem pokonał swojego rodaka broniącego bramki zabrzan.

Górnik Zabrze - Cracovia Kraków 0:2 (0:1)
0:1 - Van Amersfoort. 43 min. (karny)
0:2 - Siplak, 63 min.
Górnik: Chudy – Evangelou, Wiśniewski, Gryszkiewicz – Masouras (46. Ryczkowski), Manneh (67. Ściślak), Janża, Prochazka (87. Wolsztyński), Nowak – Krawczyk (67. Sobczyk), Jimenez.
Cracovia: Niemczycki – Rapa, Rodin, Szymonowicz, Siplak - Dimun, Sadikovic, Gardawski 73. Vestenicky), Thiago (80. Fiolic) - van Amersfoort, Rivaldinho (59. Piszczek).