Pomyślna inauguracja wiosennego grania w wykonaniu zarówno Górnika Zabrze, jak i Piasta Gliwice!

W meczu 15. kolejki PKO Ekstraklasy Górnik zremisował u siebie z Lechem Poznań. Do przerwy prowadzenie Górnikom już na samym początku zapewnił Alex Sobczyk. Poznańska Lokomotywa odpowiedziała po godzinie gry, a bramkę głową zdobył kapitan Lechitów - Thomas Rogne.

Godnym podkreślenia jest fakt, iż od pierwszej minuty na boisku w Zabrzu zobaczyliśmy aż 9. młodzieżowców! W zabrskiej drużynie było ich czterech (Paluszek, Gryszkiewicz, Kubica, Wojtuszek), natomiast w ekipie gości o jednego więcej (Marchwiński, Skóraś, Szymczak, Puchacz i Kamiński). Rozgrywany przy kilkustopniowym mrozie mecz formalnie kończył więc rundę jesienną w Ekstraklasie.

Górnik Zabrze - Lech Poznań 1:1 (1:0)
1:0 - Alex Sobczyk 7 min.
1:1 - Thomas Rogne 60 min.
Górnik: Chudy - Paluszek (46. Wiśniewski), Koj, Gryszkiewicz - Masouras, Kubica (72. Manneh), Wojtuszek (58. Ściślak), Nowak (84. Prochazka), Janża - Sobczyk (58. Krawczyk), Jimenez
Lech: Van Der Hart - Czerwiński, Rogne, Salamon, Puchacz - Marchwiński (83. Ramirez), Skóraś (71. Kravets), Karlstrom, Tiba, Kamiński - Szymczak (71. Awwad).
Żółte kartki: Sobczyk, Manneh - Karlstrom.

Prawdziwy pokaz determinacji i wiary w sukces zaprezentowali piłkarze Piasta pod Wawelem. Niebiesko-Czerwoni odwrócili losy rollercoastera, w którym już po 20. minutach przegrywali aż 0:3. Tymczasem dzięki skuteczności i walce do końca gliwiczanie wydarli zwycięstwo i zdobyli bezcenne trzy punkty na stadionie Wisły Kraków.

Najpierw dwa szybkie trafienia Jakuba Świerczoka oraz Dominika Steczyka pozwoliły na kontakt bramkowy, a już końcówka rywalizacji należała zdecydowanie do podopiecznych Waldemara Fornalika, którzy dokonali niemal niemożliwego. Dwie bramki zdobyli w samej końcówce tego thrillera! Najpierw w 90. minucie z karnego wyrównał Świerczok, a w 4. minucie doliczonego czasu gry gol Kristophera Vidy wstrząsnął Białą Gwiazdą!.

3-4 - Kristopher Vida 94 min.
Wisła: Buchalik - Burliga (90+1. Szot), Frydrych, Mehremić, Sadlok - Plewka, Savić, Żukow, (77. Starzyński) - Jean Carlos (90+1. Boguski), Yeboah (67. Błaszykowski) - Brown Forbes ( 67. Medved).
Piast: Plach - Czerwiński, Huk, Konczowski, Holubek - Lipski (60. Żyro), Sokołowski - Chrapek (37. Jodłowiec), Badia (60. Vida) - Świerczok, Steczyk.
Żółte kartki: Burliga, Żukow, Savić, Mehremić - Sokołowski, Żyro.

Raków Częstochowa - Pogoń Szczecin 0:1 (0:0)
0:1 - Adrian Benedyczak 58 min.
Raków: Holec - Piątkowski, Niewulis, Schwarz - Tudor, Poletanović (68. Papanikolaou), Sapała, Tijanić (60. Cebula), Lopez (81. Szelągowski), Bartl (60. Kun) - Gutkovskis.
Pogoń: Stipica - Bartkowski, Zech, Malec, Mata - Kucharczyk (82. Zahović), Dąbrowski, Drygas (82' Podstawski), Gorgon, Kowalczyk (90. Stolarski) - Benedyczak (69. Smoliński).
Żółte kartki: Tudor, Gutkovskis, Niewulis, Sapała, Piątkowski - Kowalczyk, Zahović.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Legia Warszawa 1:0 (0:0)
1:0 - Rafał Janicki 48 min.
Podbeskidzie: Pešković - Modelski, Janicki, Rundić, Mamić - Danielak (81. Hora), Bieroński (82. Sitek), Kocsis, Ubbink (68. Rzuchowski), Marzec (75. Miakuszko) - Roginić (67. Biliński).
Legia: Boruc - Juranović, Lewczuk, 3. Mateusz Hołownia, Mladenović - Wszołek (59. Lopes), Slisz, Martins (53. Valencia), Kapustka, Luquinhas - Pekhart.
Żółte kartki: Miakuszko, Mamić.

Czołówka klasyfikacji snajperów:
13 goli - Tomas Pekhart (Legia Warszawa),
9 goli - Jesus Imaz (Jagiellonia Białystok), Jakov Puljić (Jagiellonia Białystok),
8 goli - Jesus Jimenez (Górnik Zabrze), Jakub Świerczok (Piast Gliwice),
7 goli - Flavio Paixao (Lechia Gdańsk), Mikael Ishak (Lech Poznań),
5 goli - Kamil Biliński (Podbeskidzie Bielsko-Biała), Maciej Domański (Stal Mielec), Vladislavs Gutkovskis (Raków Częstochowa), Ivi Lopez (Raków Częstochowa), Robert Pich (Śląsk Wrocław).

1.  Pogoń Szczecin 15 31 9 4 2 21-8
2.  Legia Warszawa 15 29 9 2 4 23-16
3.  Raków Częstochowa 15 28 8 4 3 27-16
4.  Górnik Zabrze 15 24 7 3 5 19-15
5.  Śląsk Wrocław 14 23 7 2 5 21-15
6.  Jagiellonia Białystok 15 23 7 2 6 24-24
7.  Zagłębie Lubin 15 22 6 4 5 18-17
8.  Lechia Gdańsk 15 19 6 1 8 20-21