Piast Gliwice pewnie sięgnął po komplet punktów w Mielcu

Piłkarze Piasta Gliwice w meczu drugiej kolejki PKO BP Ekstraklasy pewnie pokonali na wyjeździe Stal Mielec 2:0. Podopieczni trenera Waldemara Fornalika zrehabilitowali się w ten sposób za porażkę w premierowym meczu sezonu z Rakowem Częstochowa.

Piast zaprezentował się w Mielcu z bardzo dobrej strony. Wypunktował gospodarzy w sposób wzorcowy. Gliwiczanie objęli prowadzenie w 19. minucie, kiedy to Patryk Lipski uruchomił Kristophera Vidę, a ten piękną podcinką pokonał Michała Gliwę. Na radość z gola trzeba było długo zaczekać, bowiem blisko cztery minuty trwała analiza w wozie VAR, który skrupulatnie sprawdzał czy Węgier w momencie podania nie był na spalonym. Już w doliczonym czasie gry pierwszej odsłony Arkadiusz Pyrka, znów po świetnym zagraniu Lipskiego, podwyższył prowadzenie do dwóch goli.

W drugiej połowie gliwiczanie cierpliwie wyczekiwali końca rywalizacji. Grali odpowiedzialnie i nie popełniali błędów. Zmiennicy, którzy pojawili się w drugiej połowie dorzucili swoje zaangażowanie i utrzymali stan posiadania z pierwszej odsłony.

Stal Mielec - Piast Gliwice 0:2 (0:2)
0:1 - Vida, 18 min.
0:2 - Pyrka, 45 min.
Stal: Gliwa - Flis, Matras, De Amo (67. Żyro) - Sitek (80. Sadłocha), Urbańczyk (67. Kłos), Budziński (67. Kolew), Getinger - Tomasiewicz, Mak (76. Wyjadłowski) - Jankowski.
Piast: Plach - Konczkowski, Huk, Czerwiński, Holubek - Sokołowski, Lipski - Vida (86. Steczyk), Chrapek, Pyrka (76. Ameyaw) - Żyro (68. Toril).