Świetny mecz w Zabrzu: Górnik pokonał Legię! Piast przegrał z liderem - wyniki 15. kolejki PKO BP Ekstraklasy

Ogromnych emocji dostarczył mecz Górnika Zabrze z Legią Warszawa. Gospodarze szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechylili w ostatniej akcji. Piast Gliwice nie sprostał liderującemu tabeli PKO BP Ekstraklasy Lechowi Poznań.

Ponad 23 tysiące kibiców zgromadzonych na trybunach stadionu im. Ernesta Pohla zobaczyło świetne widowisko. Po pierwszej połowie panowały świetne nastroje, bo Górnik prowadził różnicą dwóch goli. W 37. minucie z kontrą wyszedł Lukas Podolski, zagrał do Jesusa Jimeneza ten dośrodkował w pole karnym gdzie strzałem z pierwszej piłki z powietrza popisał się Erik Janża. Chwilę później było już 2:0! A również swą pierwszą bramkę na polskich boiskach zdobył Lukas Podolski.

Na początku drugiej części meczu gospodarze szybko stracili dwubramkową przewagę. Najpierw po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w wykonaniu Josue, skuteczną główką popisał się były piłkarz Górnika Mateusz Wieteska, a chwilę później zabrzanie nie potrafili wybić piłki z własnego pola karnego co wykorzystał Enest Muci doprowadzając do wyrównania.

W 90. minucie spotkania trybuny w Zabrzu eksplodowały! Niestety przedwcześnie, gdyż gol Krzysztofa Kubicy został anulowany przez sędziego. Nie zraziło to zabrzan, a w szczególności Kubicy. Kilka minut później Górnicy niemal skopiowali akcję, po której padła anulowana bramka i ponownie Kubica zdobył bramkę głową, teraz już uznaną. Była to ostatnia minuta doliczonego czasu gry.

Górnik Zabrze - Legia Warszawa 3:2 (2:0)
1:0 - Janża, 37 min.
2:0 - Podolski, 39 min.
2:1 - Wieteska, 52 min.
2:2 - Muci, 53 min.
3:2 - Kubica, 90 min.
Górnik: Sandomierski – Gryszkiewicz, Janicki, Wiśniewski – Janża, Stalmach (67. Kubica), Manneh (87. Bainović), Nowak (60. Krawczyk), Dadok – Podolski (86. Cholewiak), Jimenez.

Prze meczem w Poznaniu trener Waldemar Fornalik dokonał kilku korekt w składzie Piasta w porównaniu do ostatniego spotkania. Michała Chrapka zastąpił Patryk Lipski. Do pierwszego składu wrócił też Ariel Mosór, który uporał się z kontuzją mięśniową. Recepta na przeciwstawienie się liderowi była prosta: uważna gra w defensywie. Skuteczna obrona trwała jednak do 55. minuty, wówczas skutecznie szybką akcję sfinalizował Joao Amaral. Piast po stracie gola ruszył do przodu, przesunął akcenty gry bliżej bramki przeciwnika, lecz w dalszym ciągu nie przyniosło to efektów.

Lech Poznań - Piast Gliwice 1:0 (0:0)
1:0 - Amaral, 55 min.
Piast: Plach – Huk, Czerwiński, Mosór (81. Ameyaw) - Konczkowski, Sokołowski, Hateley (72. Vida), Katranis - Lipski, Kądzior (81. Steczyk) – Toril (81. Stojiljković).