Wydrukuj tę stronę

To nie tak miało wyglądać: Górnik przegrał z Cracovią

• Napisał

Blisko 17 tysięcy kibiców było świadkami nieudanej inauguracji sezonu w wykonaniu piłkarzy Górnika Zabrze. Zespół trenera Bartoscha Gaula przegrał z Cracovią 0:2.

W wyjściowym składzie Górnika wybiegło dwóch debiutantów. Po raz pierwszy w barwach Klubu zagrali bramkarz Kevin Broll oraz napastnik Szymon Włodarczyk. Po ośmiu latach w Górniku wystąpił również Paweł Olkowski, który przed sezonem wrócił na Roosevelta.

Od początku, ku zaskoczeniu kibiców, przewagę mieli goście. Udokumentowali ją w 24. minucie spotkania po akcji Floriana Loshaja. Przed szansą na wyrównanie stanął Włodarczyk. Młodziutki napastnik przegrał jednak pojedynek z Karolem Niemczyckim. Niestety do szatni na przerwę zabrzanie schodzili z dwubramkowym bagażem, po tym, jak niepilnowany młodzieżowiec, Michał Rakoczy, skutecznie sfinalizował ładną akcję Cracovii.

Po przerwie Górnik ruszył do przodu z większym animuszem. Cały czas brakowało jednak konkretów. Piłkarze spod Wawelu skutecznie wybijali gospodarzy z rytmu, nie pozwalając na rozwinięcie skrzydeł, sami zaś kilkukrotnie groźnie kontratakowali. Warto  odnotować, że w drugiej połowie na boisku pojawił się kolejny z nowo pozyskanych zawodników Jonatan Kotzke. Niestety zarówno ta, jak i pozostałe zmiany nie zmieniły obrazu meczu.

Na otarcie łez kibicom w Zabrzu pozostał fakt, że mecz oglądało niemal 17 tysięcy sympatyków. To najwyższa frekwencja w pierwszej kolejce.

Górnik Zabrze - Cracovia 0:2 (0:2)
0:1 - Loshaj, 24 min.
0:2 - Rakoczy, 41 min.
Górnik: Broll – Olkowski, Janicki, Janża – Dadok (82. Szymański.), Mvondo (73. Stalmach), Manneh, Cholewiak (73. Kotzke) – Podolski, Nowak – Włodarczyk (46. Krawczyk).