Książka "Górnik Zabrze - opowieśc o złotych latach" nominowana do do nagrody "Sportowa Książka Roku 2017".

Książka "Górnik Zabrze - opowieśc o złotych latach" nominowana do do nagrody "Sportowa Książka Roku 2017".

Wydana we wrześniu książka "Górnik Zabrze - opowieść o złotych latach", której autorem jest dziennikarz katowickiego oddziału "Gazety Wyborczej" Paweł Czado, została nominowana w kategorii książek polskich do nagrody "Sportowa Książka Roku 2017".

36 książek, znakomici autorzy, świetne opowieści, kopalnie anegdot – pierwszy dzień roku jak zawsze rozpoczyna zmagania o tytuł Sportowej Książki Roku na polskim rynku literatury sportowej. Tegoroczna – piąta już edycja głosowania – przynosi szereg nowości, które mają uatrakcyjnić, ale przede wszystkim, usprawnić dotychczasowe wybory zarówno czytelników, jak i ekspertów.

Głosowanie czytelników, dostępne pod adresem http://plebiscyt.sportowaksiazkaroku.pl/ podzielone zostało na dwie kategorie – polską i zagraniczną. W kategorii polskiej dostępne będą książki napisane przez polskich autorów, w kategorii zagranicznej zaś – przekłady książek pierwotnie wydanych poza granicami naszego kraju. W każdej z kategorii czytelnicy oddać będą mogli po jednym głosie. Ich wybór wspomagać będą eksperci, którzy jak co roku wybiorą najlepsze książki sportowe minionego roku w pięciu kategoriach: piłka nożna, biografie, książki historyczne, książki górskie i poradniki.

Zaproszeni eksperci Sportowej Książki Roku oceniać będą zarówno popularność poszczególnych tytułów, jak i ich wartość merytoryczną i jakość przekładu. Specjalnie dla czytelników chcących podzielić się z nami swoimi wyborami, organizatorzy przygotowali hashtag #sportowaksiazkaroku, pod którym na Twitterze można podzielić się z innymi użytkownikami, jakie książki zyskały uznanie w ich oczach. Głosowanie odbywa się w dniach od 1 do 31 stycznia 2018 r.

Książki nominowane w kategorii polskiej głosowania czytelników:

Piotr Bąk„Arkadiusz Gołaś. Przerwana podróż”
Paweł Czado„Górnik Zabrze. Opowieść o złotych latach”
Grzegorz Tkaczyk, Dariusz Faron, Wojciech Demusiak „Niedokończona gra”
Mariusz Sepioło„Himalaistki. Opowieść o kobietach, które pokonały każdy szczyt”
Iwona Guzowska„Najważniejsza decyzja”
Łukasz Kadziewicz, Łukasz Olkowicz „Kadziu. Siatkówka & Rock`N`Roll”
Magazyn Kopalnia. Tom IV
Andrzej Gowarzewski – zbiór publikacji z roku 2017
Jadwiga Ślawska-Szalewicz„Moje podróże z lotką”
„Polskie kluby w europejskich pucharach”
Gabriela Jatkowska„Przerwane igrzyska. Niezwykli sportowcy II Rzeczypospolitej”
Leszek Orłowski „Real Madryt. Królewska era Galacticos”
Adam Bielecki, Dominik Szczepański„Spod zamarzniętych powiek”
Andrzej Kostyra„Walki stulecia. Bohaterowie wielkiego boksu”
Anna Kamińska – „Wanda. Opowieść o sile życia i śmierci”
Joanna Jędrzejczyk, Przemysław Osiak„Wojowniczka. Jak stałam się niezwyciężona”

- Powstało już kilka świetnych książek o Górniku. Zastanawiałem się, jak stworzyć ciekawą historię o czymś, co było już w pewnym stopniu opisane. Zdecydowałem się po prostu oddać głos tym wszystkim wspaniałym zawodnikom i trenerom - powiedział po premierze książki Paweł Czado.

Zarówno byli piłkarze Górnika, jak i kibice "Trójkolorowych" podkreślają, że wydawnictwo wspaniale oddaje atmosferę Wielkiego Górnika.

Źródło: gornikzabrze.pl

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami