Piast wywiózł korzystny wynik z Borysowa

Zespół Piasta Gliwice zremisował w wyjazdowym meczu pierwszej rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzów z białoruskim BATE Borysow 1:1. Mistrzowie Polski stają przed szansą awansu do kolejnej fazy rozgrywek.

Pierwsze minuty spotkania stały pod znakiem wzajemnego badania się obu zespołów. Huraganowych ataków nie było. Kibice oglądali próby skonstruowania ataku pozycyjnego, a także uważną grę w defensywie. Piast wyglądał solidnie w obronie, a wraz z upływem kolejnych minut coraz śmielej poczynał sobie w ataku i wypracowywał przewagę. Dość powiedzieć, że to gliwiczanie stworzyli w pierwszej połowie przynajmniej pięć groźnych akcji pod bramką BATE. Gospodarze natomiast w pierwszej połowie nie oddali nawet strzału na bramkę Frantiska Placha. Bramka strzelona przez Piotra Parzyszka i prowadzenie Piasta do przerwy było w pełni zasłużone.

Na drugą połowę piłkarze BATE wyszli wyraźnie podrażnieni. Mistrzowie Białorusi zaatakowali, ale to gliwiczanie wyprowadzili pierwszy groźny atak w drugiej połowie. Strzał Martina Konczkowskiego z 51. minuty został jednak zatrzymany. Gospodarze swój pierwszy celny strzał oddali po upływie godziny gry za spraw Hervaine’a Moukama. Cztery minuty później jednak zdobyli bramkę za sprawą Stanislava Draguna. Po strzelonej bramce mecz się wyrównał. Piast, który przez większą część meczu kontrolował wydarzenia na boisku na chwilę oddał inicjatywę Białorusinom, co skrzętnie wykorzystali gospodarze w 65. minucie spotkania. Dośrodkowanie z prawej strony kapitana BATE wykorzystał Dragun. Piłka po jego strzale odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do bramki.

Gospodarze kończyli mecz w dziesiątkę, bowiem w 89. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Dragun.

BATE Borysów - Piast Gliwice 1:1 (0:1)
0:1 - Parzyszek, 35 min.
1:1 - Dragun, 65 min.
BATE: Cziczkan - Rios, Wołkow, Filipienko (11. Simović), Filipović - Jabłonskij, Baga, Dragun - Stasiewicz, Dubajić (57. Skawysz), Moukam (66. Milić).
Piast: Plach - Pietrowski, Czerwiński, Korun, Kirkeskov - Hateley, Dziczek (61. Sokołowski) - Konczkowski, Valencia (89. Badia), Felix - Parzyszek (85. Aquino).

Źródło: piast-gliwice.eu