Zakończą sezon z awansami, ale bez spadków? - w Śląskim Związku Piłki Nożnej blisko ostatecznej decyzji

Zakończą sezon z awansami, ale bez spadków? - w Śląskim Związku Piłki Nożnej blisko ostatecznej decyzji

W czwartek (2 kwietnia) odbyła się wideokonferencja z prezesami podokręgów Śląskiego Związku Piłki Nożnej, której tematem były rozgrywki prowadzone przez związek w sezonie piłkarskim 2019/2020.

Na podstawie przeprowadzonych konsultacji z klubami ŚlZPN i pozostałymi 15 związkami wojewódzkimi, postanowiono na tym etapie nie kończyć sezonu piłkarskiego, a obecny czas wykorzystać w celu wypracowania wspólnego stanowiska przez wszystkie wojewódzkie związki piłki nożnej. Rozpatrywano trzy warianty zakończenia rozgrywek:
1. Anulowanie rozgrywek
2. Zakończenie rozgrywek z awansami i spadkami
3. Zakończenie rozgrywek z awansami bez spadków

Po analizie przeprowadzonych konsultacji śląskie kluby przychylają się do wariantu nr 3. ŚlZPN będzie rekomendował powyższy wariant na spotkaniach z pozostałymi związkami wojewódzkimi. Ostateczna decyzja w sprawie sposobu zakończenia rozgrywek zostanie podjęta na podstawie uchwały PZPN, w której mają zostać wprowadzone rozwiązania dotyczące wszystkich związków wojewódzkich.

- Szanowni Państwo, zapewniam, że zarząd ŚlZPN we współpracy z Komisją Rozgrywek wypracowuje rozwiązania, które w przypadku zakończenia rozgrywek pomogą Wam przygotować się do nowego sezonu - zapewnia Henryk Kula, prezes ŚlZPN.

Źródło: slzpn.pl

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami