Zmarł Janusz Oster

Zmarł Janusz Oster

W wieku 79. lat zmarł Janusz Oster. Przez wiele lat związany był z Ruchem Chorzów, Górnikiem Zabrze i Olimpią Piekary Śląskie. Był też dziennikarzem radiowym. Relacjonował m. in. mistrzostwa świata w piłce ręcznej w Katarze w 2015 roku.

Wprawdzie urodzony 27 czerwca 1944 roku pasjonat sportu swoją przygodę rozpoczynał od gry w piłkę ręczną w Grunwaldzie Halemba, ale najbardziej związany był z piłką nożną. Jako bramkarz występował w Wawelu Wirek, a jako pomocnik w trakcie studiów w Nadwiślanie Kraków. W 1968 roku ukończył jednak kurs instruktora piłki ręcznej i najpierw pracował w III i II-ligowej drużynie AZS-u Katowice, a następnie jako asystent trenera Adama Pecolda z piłkarkami ręcznymi Ruchu Chorzów, zdobywając mistrzostwo Polski w latach: 1975, 1976 i 1977.

W latach 1977-1980 był jeszcze trenerem II-ligowych piłkarek ręcznych Zgody Bielszowice, a następnie trafił do Górnika Zabrze, gdzie w roli kierownika sekcji piłki nożnej Górnika w latach 1984-1989 świętował największe sukcesy. Zabrzanie w tym okresie cztery razy z rzędu sięgnęli po mistrzostwo Polski i zdobyli Superpuchar oraz grali w europejskich pucharach rywalizując z najlepszymi drużynami Starego Kontynentu.

Po zakończeniu pracy w Górniku był jeszcze działaczem Olimpii Piekary Śląskie, której piłkarze grali w III lidze, a piłkarze ręczni awansowali do ekstraklasy. Z Piekarami Śląskimi związał się także jako dziennikarz radiowy i w tej roli pojechał nawet na mistrzostwa świata w piłce ręcznej w 2015 roku do Kataru. Działał także jako menedżer z uprawnieniami zdobytymi w Polskim Związku Piłki Nożnej w 2004 roku.

Źródło: slzpn.pl

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami