Wyniki środowych meczów sparingowych [aktualizacja]

(foto: GKS 1962 Jastrzębie) (foto: GKS 1962 Jastrzębie)

Coraz bliżej do inauguracji rundy wiosennej na Śląsku. Zapraszamy do zapoznania się z rezultatami kolejnych meczów kontrolnych rozgrywanych przez zespoły z naszego regionu.

W meczu sparingowym rozegranym w Opolu, miejscowa Odra pewnie wygrała z Polonią Bytom. Podopieczni Andrzeja Orzeszka wzmocnieni już pozyskanym z GKS-u Tychy napastnikiem - Adamem Varadim, nie mieli nic do powiedzenia w starciu ze swoim ligowym rywalem. Drużyna Jana Furlepy "równomiernie" potraktowała czerwoną latarnię II ligi i zaaplikowała bytomianom po dwie bramki w każdej części gry.

Odra Opole - Polonia Bytom 4:0 (2:0)
(Mateusz Wrzesień 3, Gabriel Nowak 14, Dawid Wolny 76, Łukasz Staroń 90)
Odra: (I połowa) Bartosz Kowalczyk - Robert Trznadel, Aleksander Kowalski, Mateusz Bodzioch, Rafał Brusiło - Marcin Niemczyk, Tomasz Wepa, Gabriel Nowak, Mateusz Wrzesień (30 Marek Gancarczyk), Marcin Wodecki - Szymon Skrzypczak. (II połowa): Damian Ziarko - Bartosz Sobczyński, Mateusz Peroński, Szymon Przystalski, Marcin Stasiowski - Marek Gancarczyk, Waldemar Gancarczyk, Michał Sypek, Marcin Wodecki (60 Mateusz Wrzesień), Łukasz Staroń - Dawid Wolny.
Polonia: Marcin Michalak (46 Matko Perdijić) - Wojciech Jurek (70 Dawid Skrzypiński), Daniel Barbus, Peter Basista, Przemysław Szkatuła (75 Jakub Żmuda) - Sławomir Musiolik (46 Piotr Ceglarz), Michał Chrabąszcz (60 Daniel Duda), Mateusz Słodowy (80 Jakub Kuzdra), Marcin Lachowski (46 Krzysztof Zaremba), Kamil Włodyka (46 Patryk Stefański) - Adam Varadi (81 Aleksander Januszkiewicz).

W meczu sparingowym rozegranym na boisku katowickiego Kolejarza, II-ligowy Rozwój Katowice pewnie ograł IV-ligowy Gwarek Ornontowice. To już 11. zimowy sparing podopiecznych Tadeusza Krawca. W starciu z dwie klasy niżej notowanym rywalem, katowiczanie strzelili po dwie bramki w każdej części gry.

W I połowie "błysnął" Bartosz Jaroszek, który w odstępie zaledwie trzech minut zaaplikował Gwarkowi dwa gole. W drugiej połówce swoje trafienia dołożyli: Damian Kowalczyk i Filip Kozłowski. W środowym sparingu Rozwój zagrał bez pomocników: chorego Michała Płonki i kontuzjowanego Grzegorza Fonfary. Przed wiosennym startem II ligi katowiczanie zagrają jeszcze w najbliższą sobotę (25.02) mecze kontrolne z III-ligowcami: BKS-em Stal B-B oraz Unią Tarnów.

Rozwój Katowice - Gwarek Ornontowice 4:0 (2:0)
(Bartosz Jaroszek 15, 18, Damian Kowalczyk 64, Filip Kozłowski 86)
Rozwój: (I połowa) Bartosz Gocyk - Damian Mielnik, Michał Czekaj, Sebastian Murawski, Marcin Kowalski - Grzegorz Marszalik, Bartosz Jaroszek, Sebastian Szczepański, Michał Trąbka, Bartosz Sobotka - Dawid Przezak. (II połowa): Bartosz Soliński - Wojciech Król, Łukasz Kopczyk, Przemysław Gałecki, Piotr Barwiński - Bartosz Rutkowski, Fabian Wlaź, Damian Starowicz, Filip Kozłowski - Bartosz Marchewka, Damian Kowalczyk.

Na sztucznym boisku w Moszczenicy spotkali się dwaj III-ligowi rywale: GKS 1962 Jastrzębie oraz Unia Turza Ślaska. W bezpośrednim, derbowym sparingu, minimalnie lepszy okazał się lider III ligi, który 2:1 pokonał beniaminka. Goście z Turzy Śląskiej wyszli na prowadzenie po fantastycznym uderzeniu z ponad 30. metrów Dariusza Pawlusińskiego, po którym piłka odbiła się jeszcze od słupka i zatrzepotała w bramce Jakuba Świerczka.

Podopieczni Jarosława Skrobacza swoją wyższość udowodnili dopiero po przerwie. Najpierw po błędzie defensywy Unii w polu karnym faulowany był Ukrainiec Farid Ali, a Wojciech Caniboł pewnie wykorzystał rzut karny. Zwycięski gol padł na kwadrans przed końcem, gdy po stracie gości w środkowej strefie boiska jastrzębianie wyprowadzili szybką kontrę sfinalizowaną przez Caniboła.

Trener beniaminka - Piotr Hauder może być zadowolony z powrotu po kontuzji Piotra Glenca. W jego drużynie zagrał także być może wracający z ROW-u Rybnik na "stare śmieci" - Paweł Polak. W sobotę (25.02) Unia zagra o godz. 12 sparing w Rybniku - własnie z ROW-em 1964, natomiast GKS 1962 o godz. 11 podejmie w Jastrzębiu Rekord Bielsko-Biała.

GKS 1962 Jastrzębie - Unia Turza Śląska 2:1 (0:1)
(Wojciech Caniboł 50 (k), 76 - Dariusz Pawlusinski 11)

GKS 1962: Świerczek (46 Drazik) – Zajączkowski (35 Kopacz), Kawula, Pacholski, Suchecki (59 Szczęch, 86 Dzida), Tront (40 Musioł), Ruda (56 Tront), Ali (55 Trąd, 74 Jadach), Szczęch (30 Weis, 64 Zajączkowski), Jadach (40 Dzida, 61 Gaszka), Szczepan (46 Caniboł).
Unia: Karol Wacławiec - Karol Bochenek, Krystian Dudała, Dawid Mikołajec, Piotr Szymiczek - Dariusz Pawlusiński, Paweł Staniczek, Bartłomiej Sikorski, Paweł Polak, Mateusz Sitnik - Dawid Hanzel. W drugiej połowie także: Kamil Kuczok, Dawid Pawlusiński, Marcin Zarychta, Jonatan Domin, Bartosz Wojtków i Piotr Glenc.

W siódmym, zimowym sparingu rozegranym na sztucznym boisku Kresy w Chorzowie, IV-ligowy Ruch Radzionków przegrał 2:4 z występującą w "okręgówce" Dramą Zbrosławice. Na usprawiedliwienie popularnych "Cidrów" dodajmy, iż zaprezentowali się oni w lekko rezerwowym składzie -  z wieloma juniorami i testowanymi graczami.

Drama Zbrosławice - Ruch Radzionków 4:2 (2:1)
0:1 - Wojsyk 21'
1:1 - 42'
2:1 - 45'
2:2 - Zawodnik testowany 5 66'
3:2 - 83'
4:2 - 90'
Ruch: Glanc (67' Kucharski) - Borowiec (Zawodnik testowany 2), Gieroń (67' Zawodnik testowany 6), Woźnicki, Bąk (46' Staszowski), Nowara (46' Dziewulski), Zawodnik testowany 1 (62' Zawodnik testowany 5), Kuliński (72' Trzcionka), Mateja (56' Zawodnik testowany 4), Cepek, Wojsyk (46' Zawodnik testowany 3).

Prawdziwym pogromem zakończył się sparing lidera IV ligi grupy I - Gwarka Tarnowskie Góry z występującym w "okręgówce" - MKS-em Zaborze. Trzy bramki strzelił Dawid Helik, jedną Kuliński, a pozostałe gole wpadły za sprawa testowanych piłkarzy.

Gwarek Tarnowskie Góry - MKS Zaborze 8:0 (3:0)
(Dawid Hewlik 51, 55, 90, zawodnik testowany II 21, 23, Kuliński 20, zawodnik testowany I 49)
Gwarek TG: Rosół - Curyło, Dzido (46' Zawodnik testowany III), Mrozek, Śliwa (46' Górka) - Timochina, Zawodnik testowany I, Kuliński (46' Sikora) - Hewlik, Pstuś, Zawodnik testowany II (46' Jarka)

źródło: inf. własna / 90minut.pl / GKS 1962 Jastrzębie / Unia Turza.