GKS Tychy gra dalej, Rozwój pożegnał się z pucharem

GKS Tychy gra dalej, Rozwój pożegnał się z pucharem

Ze zmiennym szczęściem grały śląskie drużyny w sobotnich meczach rundy wstępnej rozgrywek o Puchar Polski. GKS Tychy awansował do kolejnej fazy, a z rywalizacji odpadł Rozwój Katowice.

Tyszanie nad morzem pokonali spadkowicza z II ligi Kotwicę Kołobrzeg. Awans do kolejnej rundy zapewniły GKS-owi bramki Michała Fidziukiewicza i Daniela Tanżyny. Oba zespoły od początku spotkania narzuciły wysokie tempo, które przekładało się również na sytuacje bramkowe. Po kilku mniej groźnych próbach gospodarzy, w 9. minucie długi wyrzut piłki z autu w wykonaniu Dawida Abramowicza trafił pod nogi zamykającego akcję Fidziukiewicza, który jednak mocnym uderzeniem posłał piłkę wprost w słupek.

W przerwie na placu gry pojawił się Piotr Ćwielong, który dobrą dyspozycją dał sygnał tyskiej drużynie do kolejnych ataków. W ostatnim kwadransie pucharowego pojedynku podopieczni trenera Jurija Szatałowa dopięli swojego. W 75. minucie gry piłkę na połowie boiska przejął Remigiusz Szywacz i natychmiast zagrał ją do niepilnowanego Fidziukiewicza, a napastnik GKS płaskim strzałem w długi róg otworzył wynik spotkania.
Tyscy piłkarze poszli za ciosem i kilka minut później ustalili rezultat meczu, zdobywając drugiego gola. Piłkę w punkt, wprost na głowę Tanżyny, posłał z narożnika boiska Ćwielong, a rosły stoper bez problemu skierował ją do siatki.

Kotwica Kołobrzeg - GKS Tychy 0:2 (0:0)
0:1 - Fidziukiewicz, 75 min.
0:2 - Tanżyna, 81 min.
GKS: Dobroliński - Mańka, Bogusławski, Tanżyna, Szywacz, Abramowicz - Błanik, Matusiak (71. Szumilas), Łuszkiewicz, Radzewicz (46. Ćwielong) - Fidziukiewicz (90. Wróblewski).

Rozwój przegrał w Chełmie. Wynik nie jest niespodzianką gdy weźmie się pod uwagę skład, jaki do tego meczu desygnował trener Marek Koniarek. Na boisku pojawili się 16-latkowie Kamiński, Zielonka, Marchewka i Lazar, 17-latkowie Waśkiewicz, Kaletka i Dudek, 18-letni Olszewski, 19-latkowie Golik, Smyla, Żemła czy 20-letni Barwiński, a w gronie tym niemalże za weteranów ligowych boisk uchodzić mogli urodzeni w 1994 roku Bartosz Jaroszek i Adam Żak. Średnia składu wyniosła niewiele ponad 17 lat

Chełmianka Chełm - Rozwój Katowice 1:0 (1:0)
1:0 - Banaszak, 13 min.
Rozwój: Golik – Smyla (60. Żemła), Dudek (13. Zielonka), Jaroszek, Kaletka – Olszewski, Lazar, Kamiński, Barwiński (53. Waśkiewicz), Żak – Marchewka.


 

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami