Koniec pięknego snu Śląska Świętochłowice, miła niespodzianka przy Bukowej - wyniki 1/32 Pucharu Polski [aktualizacja]

We wtorek i środę rozegrano większośc z 32 spotkań I rundy Pucharu Polski na szczeblu centralnym. Niestety zakończył się piękny sen IV-ligowego Śląska Świętochłowice.

4:6 - to dotychczasowy bilans naszych drużyn w 1/32 PP. 4 ekipy awansowały dalej, natomiast aż 6. zespołów pożegnało się już z turniejem tysiaca drużyn na szczeblu krajowym. We wtorek zakończył się piekny, pucharowy sen lidera IV ligi - Śląska Świętochłowice. Ekstraklasowa Arka Gdynia sprawę awansu załatwiła w przeciągu 12. minut I połowy.

Bez szans na Cichej byli gracze Ruchu Chorzów. Co prawda do przerwy Niebiescy przegrywali z Odrą Opole tylko 1:2, ale po zmianie stron rozwiązał się worek z bramkami i wyższość I-ligowca nie podlegała już dyskusji.

Kolejeną "plamę" dali niestety piłkarze Ryszarda Tarasiewicza! GKS Tychy doznał kompromitującej porażki z III-ligowcem, w Legionowie. W 18. minucie tyszanie wyszli co prawda na prowadzenie (bramka Huberta Adamczyka), ale jeszcze przed przerwą wyrównała Legionovia. W 80. minucie karny zdecydował, że śląski I-ligowiec znalazł się za burtą PP!

Podobną wpadkę zaliczyli gracze Zagłębia Sosnowiec, którzy także odpadli z pucharu po porażce z drużyną grającą dwie klasy rozgrywkowe niżej! W Grudziądzu zespół Dariusza Dudka tylo zremisował bezbramkowo, mimo że całą dogrywkę grał z przewagą jednego zawodnika! W serii rzutów karnych lepsza okazała się miejscowa Olimpia.

Do 1/16 PP awansował za to Piast Gliwice, który mimo, iz grał w rezerwowym skłądzie to poradził sobie w derbowym starciu w Jastrzębiu-Zdroju z tamtejszym beniaminkiem I ligi - GKS-em Jastrzębie. Już po 12. minutach meczu, w kolejnej rundzie znaleźli się piłkarze Podbeskidzia B-B, którzy zaaplikowali gospodarzom w Kluczborku dwa gole.

Dopiero po dogrywce swoją wyższość nad beniaminkiem III ligi - Bałtykiem Koszalin na Pomorzu udowdnił Rozwój Katowice. W regulaminowym czasie gry był remis 1:1. Największą i zarazem przyjemną niespodziankę sprawili za to zawodzący w lidze piłkarze GKS-u Katowice.

Podopieczni Jakuba Dziółki na Bukowej w regulaminowym czasie gry i po dogrywce zremisowali z Ekstraklasową Pogonią Szczecin 1:1. W serii rzutów karnych szczęście było przy GieKSiarzach i mimo, że jako pierwszy z 11. metrów nie trafił Bartosz Śpiączka, to potem dwukrotnie z wapna pomylili się Portowcy i do kolejnej rundy przeszli katowiczanie.

W tej rundzie czekają nas jeszcze wyjazdowe mecze: Górnika Zabrze w Hrubieszowie z występującą w okręgówce Unią (wtorek 02.10) oraz Rakowa Częstochowa w Sulejówku z III-ligową Victorią (środa, 03.10). Samo losowanie 1/16 PP odbędzie się w samo południe w piątek (28.09)

Wyniki 1/32 (I runda) PP:

Śląsk Świętochłowice - Arka Gdynia 0:3 (0:3)
(Nabil Aankour 27, Marcus Vinícius 33, Rafał Siemaszko 39)
w Rudzie Śląskiej; na stadionie Grunwaldu

Ruch Chorzów - Odra Opole 1:5 (1:2)
(Wojciech Kędziora 19 - Szymon Skrzypczak 2 (k), 26, Bartłomiej Kulejewski 56 (s), Paweł Baranowski 74, Tomas Mikinić 75)

ROW 1964 Rybnik - Cracovia 1:3 (1:0)
(Piotr Okuniewicz 42 – Filip Piszczek 58, Michał Helik 59, Sergei Zenjov 77)

Bałtyk Koszalin - Rozwój Katowice 1-3 pd. (1:1)
(Paweł Łysiak 5 – Mateusz Wrzesień 39, Przemysław Mońka 104, Daniel Paszek 111 (k))

Legionovia Legionowo - GKS Tychy 2:1 (1:1)
(Daniel Gołębiewski 40, Piotr Krawczyk 80 (k) – Hubert Adamczyk 18)

GKS 1962 Jastrzębie - Piast Gliwice 1:2 (0:2)
(Dawid Weis 74 – Karsten Ayong 30, Denis Gojko 37)

MKS Kluczbork – Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:2 (0:2)
(Chopi 4, Adrian Rakowski 12)

GKS Katowice – Pogoń Szczecin 1:1 pd. (1:1) k. 4:3
(David Anon 21 (k) – Kamil Drygas 85)
Karne: 0:1 Kamil Drygas, (0:1 Bartosz Śpiączka - obroniony), 0:2 Radosław Majewski, 1:2 Adrian Łyszczarz, (1:2 Adam Buksa – obroniony), 2:2 Tymoteusz Puchacz, (2:2 Lasza Dwali – obroniony), 3:2 Damian Michalik, 3:3 Sebastian Rudol, 4:3 Wojciech Lisowski.

Olimpia Grudziądz - Zagłębie Sosnowiec 0-0 pd. k. 5-3
Karne: 1-0 Aghwan Papikjan, (1-0 Arkadiusz Jędrych - nad bramką), 2-0 Robert Ziętarski, 2-1 Žarko Udovičić, 3-1 Piotr Witasik, 3-2 Mello, 4-2 Ariel Wawszczyk, 4-3 Tomasz Nowak, 5-3 Mateusz Marzec

Wisła Kraków - Lechia Gdańsk 1:1, pd. k. 4-5
Zdeněk Ondrášek 60 (k) - Michał Nalepa 15

Siarka Tarnobrzeg - Wisła Płock 1:4 (0:1)
Krzysztof Ropski 63 - Karol Angielski 10, Alan Uryga 54, Semir Štilić 62 (k), Damian Szymański 65

Gryf Wejherowo - Stomil Olsztyn 1:3 (0:3)
Krzysztof Wicki 57 (k) - Tomasz Zając 31, 43, Łukasz Sołowiej 36

Olimpia Elbląg - Śląsk Wrocław 0:3 (0:2)
(Arkadiusz Piech 11, 28 (k), Mateusz Radecki 90)

Resovia - Warta Poznań 2:0 (2:0)
(Bartłomiej Buczek 11, 38)

KP Starogard Gdański - Górnik Łęczna 1:0 (1:0)
(Wojciech Zyska 2)

Elana Toruń - Bytovia Bytów 1:3 (0:2)
(Krzysztof Wołkowicz 80 – Maksymilian Hebel 25, Filip Burkhardt 42, Mateusz Kuzimski 90)

KS Paradyż - Puszcza Niepołomice 0:7 (0:4)
(Łukasz Furtak 16, Dawid Ryndak 18, Marcel Kotwica 23, Mateusz Bartków 40, Marek Kuzma 63, 67, Patryk Kura 86)

Tur Bielsk Podlaski - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:4 (0:1)
(Patryk Stypułkowski 71 – Florin Purece 27, Árni Vilhjálmsson 81, Kamil Słaby 86, Vlastimir Jovanović 90 (k))

Lechia Dzierżoniów - Jagiellonia Białystok 0:1 (0:0)
(Karol Świderski 59)

Falubaz Zielona Góra - Wigry Suwałki 0:1 (0:1)
(Paweł Kaczmarczyk 38)

GKS Drwinia - Wisła Puławy 0:1 (0:1)
(Szymon Stanisławski 45)

Huragan Morąg - Zagłębie Lubin 3:2 (0:1)
(Joao Criciuma 54, Dariusz Boczko 81, Mateusz Jajkowski 87 – Jakub Mareš 17, Maciej Dąbrowski 90)
Ruch Chorzów - Odra Opole 1:5 (1:1)
Wojciech Kędziora 19 - Szymon Skrzypczak 2 (k), 26, Bartłomiej Kulejewski 56 (s), Paweł Baranowski 74, Tomáš Mikinič 75

ŁKS Łódź - Lech Poznań 0:1 pd. (0:0)
(Joao Amaral 120)

Chojniczanka Chojnice - Legia Warszawa 0:1 (0:1)
(Michał Pazdan 27)

Pogoń Siedlce - Stal Mielec 2:1 (0:1)
(Mateusz Bochnak 70, Adam Mójta 76 - Grzegorz Kuświk 33)

Polonia Głubczyce - Chrobry Głogów 0:8 (0:4)
(Konrad Kaczmarek 4, 9, 63, Jakub Bach 17, 83, Kacper Fedorowicz 43 (s), Szymon Nowicki 58, Maciej Kona 72)

Polonia Środa Wielkopolska - Radomiak Radom 4:3 (0:0)
(Jakub Wilk 47, Jędrzej Kujawa 51, Krzysztof Bartoszak 55, Jakub Apolinarski 63 – Damian Szuprytowski 59 (k), Patryk Winsztal 76, Patryk Mikita 87)

Sandecja Nowy Sącz - Miedź Legnica 0:3 (0:2)
(Petteri Forsell 7, Wojciech Łobodziński 13, Adrian Basta 72 (s))

GKS Bełchatów – Garbarnia Kraków 1:1 pd. k. 6-5
(Patryk Mularczyk 95 – Szymon Kiebzak 93)
Karne: 1:0 Mikołaj Grzelak, 1:1 Michał Czekaj, 2:1 Patryk Mularczyk, (2:1 Dawid Nowak – słupek), 3:1 Damian Michalski, 3:2 Arkadiusz Garzeł, 4:2 Émile Thiakane, 4:3 Szymon Kiebzak, (4:3 Mariusz Magiera – obroniony), 4:4 Przemysław Lech, 5:4 Mikołaj Bociek, 5:5 Szymon Kobusiński, 6:5 Paweł Czajkowski, (6:5 Norbert Piszczek – nad bramką)