Juniorki Ruchu Chorzów trzeci raz z rzędu Mistrzyniami Polski!

• Media
Po raz trzeci "złote" juniorki KPR Ruchu Chorzów! (foto: ZPRP) Po raz trzeci "złote" juniorki KPR Ruchu Chorzów! (foto: ZPRP)

Juniorki Ruchu Chorzów nie tylko obroniły tytuł sprzed roku, ale zrobiły to trzeci raz z rzędu! W dodatku za każdym razem okazywały się lepsze od tej samej drużyny - MTS-u Kwidzyn.

Tym razem zadanie było najtrudniejsze, gdyż finałowy turniej Mistrzostw Polski Juniorek odbywał się właśnie na terenie najgroźniejszych rywalek - w Kwidzynie na Pomorzu. W mistrzostwach zagrały cztery najlepsze drużyny juniorskie w kraju, oprócz chorzowianek oraz gospodyń - także siódemki: Vistalu Gdynia oraz Varsovii Warszawa.

W piątkowych półfinałach faworytki nie miały kłopotów z pokonaniem odpowiednio: gdynianek i warszawianek. Wielki finał odwiecznych rywalek rozegrano w sobotę, przy udziale ponad tysiąca kibiców na trybunach. Gospodynie na własnym terenie bardzo chciały się  zrewanżować "Niebieskim" za dwie porażki z poprzednich lat, ale w "jaskini lwa" po raz trzeci triumfowały młode szczypiornistki Ruchu!

Finałowe spotkanie było bardzo zacięte i twarde. Sędziowie nałożyli w sumie na obie drużyny aż 36 minut kar, w tym 22. minuty dla chorzowianek. Aż cztery piłkarki  Lipok i Płomińska z Ruchu oraz Wąsik i Chmara z  MTS-u) musiały z powodu czerwonych kartek przedwcześnie opuścić boisko!

W pierwszej połowie od samego początku wygrywały szczypiornistki Ruchu: 3:1, 9:4, 12:7 w 26. minucie gry, a na przerwę schodziły prowadząc 14:10, co było zasługą zarówno dobrej skuteczności w ataku jaki i twardej gry w wysokiej obronie.

Podrażnione gospodynie w drugiej części cierpliwie odrabiały straty i w 42. minucie doprowadziły do remisu po 19. Co więcej na 10 minut przed końcem, na  prowadzenie 23:22 wyprowadziła MTS - Karolina Wicik. Na szczęście podopieczne trenera Jarosława Knopika trafiły następnie trzy razy z rzędu i nie wypuściły już zwycięstwa z rąk, triumfując ostatecznie 28:24.

W obu spotkaniach najbardziej do sukcesu przyczyniły się najskuteczniejsze w szeregach "Niebieskich": Oktawia Płomińska - strzelczyni 20.  bramek oraz Żaneta Senderkiewicz i Dominika Nimsz - autorki 10. trafień w obu, finałowych spotkaniach, ale gratulacje należą się wszystkim szczypiornistkom Ruchu.

Dziewczyny z Ruchu zgarnęły także wszystkie indywidualne nagrody Mistrzostw Polski Juniorek! Najskuteczniejszą zawodniczką turnieju została oczywiście Płomińska, tytuł MVP przypadł Senderkiewicz, a za najlepszą bramkarkę uznano Kuszkę.

- Pobiliśmy rekord, nikt tego wcześniej nie dokonał, zdobyliśmy trzecie mistrzostwo z rzędu - cieszył się po finałowej wiktorii prezes Ruchu, Klaudiusz Sewkowicz.

"Złoty" skład szczypiornistek Ruchu Chorzów:
Bramkarki: Karolina Kuszka i Paulina Jaśkiewicz oraz w polu: Klaudia Grabińska, Sandra Kiel, Żaneta Lipok, Oktawia Mrozek, Dominika Nimsz, Oktawia Płomińska , Marcelina Polańska, Żaneta Senderkiewicz oraz Natalia Stokowiec.

Turniej MP juniorek - Kwidzyn 2017:
Półfinały:
Ruch Chorzów - Vistal Gdynia 28:24 (15:11)
MTS Kwidzyn - Varsovia Warszawa 29:25 (14:8)

Mecz o "złoto":
Ruch Chorzów - MTS Kwidzyn 28:25 (14:10)
Ruch: Kuszka, Jaśkiewicz - Płomińska 8, Senderkiewicz 7, Lipok 3, Polańska 3, Stokowiec 3, Grabińska 2, Nimsz 2, Kiel, Mrozek. Kary: 22 min.
MTS: Winiewska, Kłos - Gędłek 8, Świerczek 7, Pękala 3, Wicik 3, Szynkaruk 2, Siuda 1, Wąsik 1, Chmara, Czarnik, Grabowska, Kowalska, Orlich. Kary: 14 min.

Mecz o "brąz":
GTPR Vistal Gdynia - Varsovia Warszawa 25:22 (14:14)

źródło: inf. własna / ZPRP / MTS Kwidzyn.

Media

Finałowy mecz MP juniorek w piłce ręcznej oraz dekoracje srebrnych i złotych medalistek (juniorek KPR Ruch Chorzów) (źródło: TV Kwidzyn)