Jastrzębski Węgiel pewnie pokonał beniaminka PlusLigi

Zespół Jastrzębskiego Węgla bez straty seta pokonał beniaminka PlusLigi z Zawiercia i awansował na szóste  miejsce w tabeli. Tylko w drugim secie goście nawiązali wyrównaną walkę z dobrze dysponowanymi Pomarańczowymi.

Premierowa odsłona nie dostarczyła kibicom żadnych emocji. Ich brak zrekompensowała druga partia. W zespole gości na parkiecie w miejsce Łukasza Kaczorowskiego pojawił się Grzegorz Bociek. Doświadczony atakujący miał duży wpływ na poprawę gry zespołu z Zawiercia. Gra się wyrównała i żadna z drużyn nie mogła odskoczyć od swoich przeciwników na więcej niż jeden punkt. Kiedy sprytną kiwką za blok popisał się Maciej Muzaj, wydawało się, że siatkarze Jastrzębskiego Węgla dociągną dwupunktowe prowadzenie do końca, jednak już dwie akcje później ponownie na tablicy wyników widniał remis. Zwycięzcę seta wyłoniła bardzo zacięta końcówka, którą po zagrywce Lukasa Kampy i błędzie w przyjęciu Mateja Pataka ostatecznie na swoją korzyść rozstrzygnęli gospodarze.

W trzecim secie stanu 7:7 gra toczyła się punkt za punkt, a przełamanie nastąpiło przy zagrywce Boćka, co zmusiło trenera Ferdinando de Giorgiego o poproszenie o czas (13:14). Zawiercianie prowadzili już nawet dwoma punktami, ale nie potrafili tej przewagi utrzymać. Punktowy blok Wojciecha Sobali pozwolił ponownie wyjść miejscowym na prowadzenie, a wykorzystany kontratak przez Damiana Borucha powiększyć je do dwóch „oczek” (22:20). Jastrzębianie mieli dwie piłki meczowe, ale wykorzystali już pierwszą, kiedy to MVP spotkania Muzaj zatrzymał pojedynczym blokiem Hugo de Leona.

Jastrzębski Węgiel - Warta Zawiercie 3:0 (25:15, 30:28, 25:22)
Jastrzębski Węgiel: Kampa, de Rocco, Sobala, Muzaj, Oliva, Boruch, Popiwczak (libero) - Ernastowicz, Gdowski (libero).
Warta: Swodczyk, Żuk, Kaczorowski, Pająk, Smith, Patak, Koga (libero) - Długosz (libero), Zajder, De Leon, Bociek, Popik.